Извод одлука и закључака из Записника са седнице Главног одбора СЛФС одржане 27.04.2018. године

Седница Главног Одбора Синдиката лекара и фармацеута Србије заказана за 27.04.2018. године одржана је у просторијама Централе СЛФС у ул. Јове Илића бр.55 у Београду са почетком у 12:20 часова.
ОДЛУКЕ:
1. Дневни ред са изменама и допунама је усвојен једногласно.
2. Усваја се Записник са претходне седнице ГО СЛФС.
3. Привремено су верификовани мандати нових чланова Главног одбора СЛФС:
– Др Александар Узуновић, члан ОО СЛФС ОБ Краљево;
– Др Драган Крстић, члан ОО СЛФС ДЗ Зрењанин.
4. Да Централа СЛФС не исплаћује путне трошкове Председнику СЛФС, Председнику ГО СЛФС, Потпредседнику СЛФС за ПЗЗ и Потпредседнику СЛФС за СиТЗЗ за доласке на седнице Главног одбора СЛФС као и на састанке Тима за ПЗЗ и Тима за СиТЗЗ до краја 2018. године.
5. Да се прочитају само они чланови Правилника о раду Главног одбора СЛФС који су допуњени или измењени.
6. Усвајају се измене и допуне Правилника о раду Главног одбора СЛФС.
7. Усваја се Правилник о искључењу.
8. Усвојена је хитна иницијатива за вођење посебног поступка искључења члана др Љиљане Томашић из чланства у СЛФС.
9. Др Љиљана Томашић је искључена из чланства у СЛФС. Писано образложење ће бити део писаног отправка Одлуке.
10. Усвојена је хитна иницијатива за вођење посебног поступка искључења члана др Вање Шијака из чланства у СЛФС.
11. Др Вања Шијак је искључен из чланства у СЛФС. Писано образложење ће бити део писаног отправка Одлуке.
12. Усвојена је хитна иницијатива за вођење посебног поступка искључења члана др Радоша Радуловића из чланства у СЛФС.
13. Др Радош Радуловић је искључен из чланства у СЛФС. Писано образложење ће бити део писаног отправка Одлуке.
14. Усвојена је хитна иницијатива за вођење посебног поступка искључења члана др Слободана Ђурића из чланства у СЛФС.
15. Др Слободан Ђурић је искључен из чланства у СЛФС. Писано образложење ће бити део писаног отправка Одлуке.
16. Овлашћује се правница СЛФС да уз консултацију са адвокатском канцеларијом Субашић правно уобличи Одлуке које доноси Главни одбор СЛФС.
17. Да се преко званичног сајта и друштвених мрежа обавести јавност о искључењу чланова из чланства у СЛФС.

У Београду, 22.05.2018. године.
Председник ГО СЛФС
Др Владан Станковић