Одлуке са online седнице Главног одбора СЛФС одржане 16.04.2021. године

Седница Главног Одбора Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: ГО СЛФС) одржана је дана 16.04.2021. године са почетком у 18 часова, која је одржана путем ZOOM апликације.

Констатовано је да седници присуствује 19 чланова ГО СЛФС. ГО СЛФС броји 28 чланова, те је кворум за рад и одлучивање 15, па се констатује да постоји кворум за рад и одлучивање.

На седници су, након усвајања дневног реда, донете следеће

ОДЛУКЕ

1. Усвајају се предлози за допуну дневног реда. Усваја се дневни ред са изменама и допунама.
  2. Усваја се записник са претходне седнице.
  3. Да се анкетирањем чланства испита став о даљим активностима због неиспуњења захтева, те дође до податка за који вид даљих акција се чланови залажу и у којим би акцијама учествовали.
  4. Овлашћује се председница ГО СЛФС, др Горица Ђокић, да у року од три дана од одржавања седнице састави електронски анкетни упитник који ће посредством канцеларије СЛФС бити прослеђен председницима Основних организација СЛФС (у даљем тексту: ОО СЛФС).
  5. Налаже се председницима ОО СЛФС да анкету попуне, исту доставе члановима своје ОО СЛФС, те да до 05.05.2021. године канцеларији Републичке организације СЛФС – Централи СЛФС доставе што прецизнији податак о броју колега који су анкету попунили.
  6. Да се подржи вакцинација да бисмо заштитили и себе и друге.
  7. Да се од министра полиције хитно затражи достава информација о могућностима обраћања проф. др Алека Рачића у јавности, с обзиром да је усмено добио забрану обраћања у јавности о околностима привођења.

У Београду, дана 17.04.2021. године.

Председница Главног одбора
Синдиката лекара и фармацеута Србије