Захтев: Статус лекара специјалиста спортске медицине и специјалиста медицине рада

Министарство здравља Републике Србије
Aсс. др Златибор Лончар, министар здравља
Републичкој стручној комисији за примарну здравствену заштиту при Министарству здравља
Сектору за организацију здравствене службе

ПРЕДМЕТ: Статус лекара специјалиста спортске медицине и специјалиста медицине рада
Синдикат лекара и фармацеута Србије Вам се обраћа са захтевом да нам доставите информацију о статусу лекара специјалиста спортске медицине и специјалиста медицине рада, да ли су они препознати у Каталогу радних места у здравству и на којим радним местима могу радити у примарној здравствееној заштити у будућности.
Где ће бити њихово место у новим систематизацијама и на који начин ће се финансирати специјалисти спортске медицине и медицине рада?

У Београду, 25. децембар 2017. године
С поштовањем,