Захтев Министарству здравља, Чланови стручних тимова

р Асс. др Златибор Лончар, министар здравља
Немањина 22-26,
11000 Београд
ПРЕДМЕТ:  Захтев за приступ информацији од јавног значаја

Поштовани,
Молимо Вас да нам на основу Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја (Службени гласник РС, бр. 120/2004, 54/2007, 104/2009 и 36/2010) доставите, или на други одговарајући начин учините доступним за увид, обавештење и копирање следеће информације ради остварења и заштите оправданог интереса јавности да зна.
Сматрамо да постоји оправдани интерес јавности да зна тражене информације, и подсећамо да такав оправдани интерес, постоји увек када се ради о информацијама којима располаже орган власти које се односе на угрожавање, односно заштиту здравља становништва и животне средине, а ако се ради о другим информацијама којима располаже орган власти, сматра се да оправдани интерес јавности да зна, осим ако орган власти докаже супротно.
У складу са Вашим надежностима молимо Вас да нам у законском року, од 15 дана, у писаној форми доставите следеће информације:
» Ко су чланови „Тимова састављених од најеминентнијих професора и лекара“ које је именовало Министарство здравља и који су  контролисали рад болница у Србији током октобра и новембра 2016. године?
» Молимо Вас да нам доставите име и презиме сваког члана, и ако сте у могућности кратку биографију;
» На основу којих критеријума су чланови Тимова бирани?
» Који је правни основ вршења овакве ванредне спољне контроле, с обзиром да се под провером квалитета стручног рада, у смислу Закона о здравственој заштити подразумева већ прописан поступак избора стручних надзорника и  вршења ванредне контроле?
Унапред захвални.
У Београду 15. 11.2016. године.
Потпреседник СЛФС за Примарну здравствену заштиту
Др Славица Софронић