Захтев Министарству здравља, Извештаји о контроли болница

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Немањина 22-26,
11000 Београд
ПРЕДМЕТ:  Захтев за приступ информацијама од јавног значаја
Поштовани,
Молимо Вас да нам на основу Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја (Службени гласник РС, бр. 120/2004, 54/2007, 104/2009 и 36/2010) доставите, или на други одговарајући начин учините доступним за увид, обавештење и копирање следеће информације ради остварења и заштите оправданог интереса јавности да зна.
Сматрамо да постоји оправдани интерес јавности да зна тражене информације, и подсећамо да такав оправдани интерес, постоји увек када се ради о информацијама којима располаже орган власти које се односе на угрожавање, односно заштиту здравља становништва и животне средине, а ако се ради о другим информацијама којима располаже орган власти, сматра се да оправдани интерес јавности да зна, осим ако орган власти докаже супротно.
У складу са горе наведеним, молимо Вас да нам у законском року, од 15 дана, доставите у писаној форми поштом или путем е-поште:
» Извештаје о извршеним контролама Тимова састављених од најеминентнијих професора и лекара, које је именовало Министарство здравља, и који су по налогу Асс. др Златибора Лончара министра здравља, контролисали рад болница у Србији током октобра и новембра месеца 2016. године.
Наиме, након трагичне смрти дечака Раденка Никодиновића из Козјака код Лознице, јавност је обавештена да је по налогу Асс. др Златибор Лончар, министра здравља покренута горе поменута контрола. Сматрамо да постоји оправдани интерес јавности да зна садржину тих извештаја, и молимо Вас да нам на основу Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја доставите све извештаје.
Унапред захвални.
У Београду 14.11.2016. године.
Председник
Синдиката лекара и фармацеута Србије