Споразум о међусобној сарадњи и заједничком наступању

У духу сарадње на Републичком нивоу,  заједничких интереса и одбране струке Извршни одбори основних организација СЛСФ Општа болница „Студеница“ Краљево  и Дом здравља Краљево и  ОО СМСТС за више послодаваца ОБ „ Студеница“ Краљево и Дом здравља Краљево закључили су Споразум о међусобној сарадњи и заједничком наступању.
Споразум подразумева следеће:
1. Синдикати ће сарађивати по свим питањима од заједничког интереса, посебно материјалног статуса, услова на раду и угледа професије.
2. Синдикати ће заједнички дефинисати циљеве и заједнички наступати према послодавцу, чланству и јавности.
3. Синдикати ће заступати аутентичне циљеве свога чланства, који неће штетити интересима чланства другог Синдиката.
Налазећи се у катастрофалном материјално-правном положају који се свакодневно погоршава, а у намери да ојачамо своје снаге и остваримо што боље резултате, како на републичком тако и на нивоу послодавца, верујемо у плодотворност ове сарадње која ће нам омогућити остварење свих наших интереса.  Ми смо носиоци посла у здравству, и без нас здравствени систем Србије не постоји. Крајње је време да удружени, заједничким снагама изборимо положај који заслужујемо у земљи и у друштву.
Споразум је потписан на трибини Синдиката медицинских сестара и техничара Србије која је одржана 18. маја 2017. године у Краљеву.
Погледајте галерију слика: