Sloga poziva sve sindikate da osude napade vlasti na Radeta Panića

Izvor: N1

Udruženi sindikati Sloga pozvali su sve sindikate u Srbiji da osude kako se navodi, “orkestrirane, prljave i gnusne napade vlasti i njihovih dežurnih kritičara” na predsednika Sindikata lekara i farmaceuta Radeta Panića.

Sloga je u saopštenju navela da je Panić postao “meta napada” zbog iznošenja “objektivnog stanja u zdravstvu”.

“Pozivamo sve sindikalne organizacije u Srbiji da nam se pridruže u osudi, podignu svoj glas i stanu u odbranu kolege, jasno stavljajući do znanja da je napad na njega i napad na sindikate, a time i radnike koji su nam članstvom ukazali na poverenje”, piše u saopštenju.

Rade Panić je u petak za N1 rekao da je “zdravstveni sistem u Srbiji zvanično pukao“.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u subotu odbacio tvrdnje Panića da je zdravstveni sistem “pukao” i dodao da bi mu odgovorio “brutalno” da nije predsednik države.

Na izjavu Panića se osvrnuo i epidemilog Predrag Kon, koji je, takođe, istakao da zdravstveni sistem u Srbiji “nije pukao”.

Panić je u nedelju uputio otvoreno pismo Konu, u kojem je naveo da član vladinog Kriznog štaba, iako svestan da ga obmanjuju, iznosti netačne činjenice kad govori o stanju u zdravstvenim ustanovama.

Preuzeto sa sajta rs.n1info.com: http://rs.n1info.com/Vesti/a677972/Sloga-poziva-sve-sindikate-da-osude-napade-vlasti-na-Radeta-Panica.html