Peticija za podršku dr Radu Paniću, predsedniku Sindikata lekara i farmaceuta Srbije

Nakon Otvorenog pisma Glavnog odbora Sindikata lekara i farmaceuta Srbije upućenom predsedniku Republike Srbije i javnosti, a zbog pristigle podrške kolega, građana, grupa i organizacija, pokrećemo peticije za podršku dr Radu Paniću, predsedniku Sindikata lekara i farmaceuta Srbije.

U skladu sa članom 56. Ustava Republike Srbije („Službeni glasnik RS“ br. 98/2006) Glavni odbor Sindikata lekara i farmaceuta Srbije pokreće peticiju za pružanje podrške Predsedniku Sindikata lekara i farmaceuta Srbije- dr Radu Paniću – i borbi SLFSa za istinu!

Vlast u Srbiji godinama pokazuje brutalnost u svom odnosu prema lekarima, zato smo tu, gde smo, desetkovani, bez mladih kadrova koji gledaju kako sebi osigurati posao i budućnost (osim onih koji su to učinili kroz politiku).

Pozivamo sve lekare, medicinske sestre i tehničare, zdravstvene saradnike, i sve zaposlene u zdravstvenom sistemu, kao i sve građane, koji smatraju da je istina samo jedna i da se za istu vredi boriti, da podrže i potpišu ovu peticiju!

Pozivamo sve građane da potpišu ovu peticiju i da stanu na put pretnjama i manipulaciji informacijama. Da svi zajedno zatražimo odgovornost za činjenja i nečinjenja, kojima su ugroženi naši životi!

ZAHTEVAMO:

– Poštovanje slobode i različitosti mišljenja!„Razlika u mišljenjima ne znači automatski napad na državu ili vlast“(iz Otvorenog pisma Predsedniku RS)!

– Poštovanje prava na istinu! i ponavljamo „Naša istina je istina sa terena…“ (iz Otvorenog pisma Predsedniku RS). Svako ima pravo da istinito, potpuno i blagovremeno bude obaveštavan o pitanjima od javnog značaja i sredstva javnog obaveštavanja su dužna da to pravo poštuju. – Član 51. Ustava RS.

– Stručnost ispred politike!

Potrudimo se da ova peticija stigne na adresu Predsednika Republike Srbije, Predsednice Vlade, Narodne skupštine i ministra zdravlja Republike Srbije sa što više potpisa. Zbog toga je rok za potpisivanje peticije tri nedelje.

Naši životi nisu samo broj! Svaki život je bitan!

Peticiju možete potpisati ovde: https://www.peticije.online/podrska_dr_radu_panicu_predsedniku_sindikata_lekara_i_farmaceuta_srbije

Tags: