Одржани састанци у вези са унапређењем финансирања ПЗЗ у просторијама СЛФС

Трећи састанак Радне групе за унапређење финансирања примарне здравствене заштите у склопу ДПРЗС, одржан је у среду, 22. марта 2017. године у просторијама Централе СЛФС у улици Јове Илића бр. 55, у Београду. Састанку су присуствовали:
– Представници Министарства здравља РС
– Представници РФЗО-а РС
– Представници Института за јавно здравље “Милан Јовановић Батут”
– Представници Асоцијације приватних здравствених установа и приватних пракси Србије
– Представници Лекарске коморе Србије
– Преставници Репрезентативних синдиката Србије
Основна тема састанка били су пунктови (здравствене станице и амбуланте) у разуђеним пределима и њихово финансирање. Учесници састанка су изнели своје ставове о пунктовима и дали предлоге за решавање. За сада је Радна група заузела став да је капитациону формулу неопходно значајно изменити, јер није реалан показатељ радног учинка. Први корак је упоредно праћење капитационе формуле по садашњим критеријумима и у односу на републички просек.
Такође  Радна група је заузела став да се мора изменити табела са старосним корективним коефицијентима и да нити једна особа не сме имати мањи коефицијент од 1.
СЛФС позива своје чланове да узму учешће у решавању проблема финансирања примарне здравствене заштите, и конкретне предлоге унапређења капитационе формуле доставе Централи СЛФС, или својим представницима у Тиму за ПЗЗ СЛФС.
Састанак на исту тему, са директорима Здравствених установа, одржан је у четвртак, 23. марта 2017. године, такође у просторијама СЛФС.
Фотографије са састанака: