Jovanović: Verujem dr Paniću da je zdravstveni sistem pukao

Foto: print screen/Probudi se/nova.rs

Negiranje postojanja koronavirusa i teoroije zavere posledica su i različitih poruka koje stalno primamo – uveravani smo da je kod nas sve najbolje čak i kad ovako dramatično raste broj preminulih. Više verujem dr Paniću koji kaže da je zdravstveni sistem Srbije zvanično pukao, nego dr Konu koji tvrdi da nema ni govora o tome, kaže u emisiji “Probudi se” Jelka Jovanović, urednica nedeljnika Novi magazin, koji danas slavi jubilarni 500. broj i deset godina postojanja.

Komentarišući jučerašnju gužvu u Ušću kaže kako je pretpostavila da će se to desiti ali je za nju to “potpuno nerazumno”.

“Spadam u one koji već mesec dna rade od kuće, naravno, ne mogu svi poslovi u novinarstvu od kuće da se rade, ali neki mogu i koliko vidim većani ljudi se pridržava mera i u prevozu i u drugim radnjama”, kaže Jovanović.

Dodaje da je i prvom talasu bilo sličnih situacija, kao i u toku sahrane patrijarha Irineja.

Na pitanje dokle može da se ide pravilima a gde počinje lična odgovornost odgovara da bi prvo trebalo da odgovorimo na pitanje upućeno dr Konu da li je država  mogla nešto da preduzme po pitanju održavanja “crnog petka”.

“Činjenica je da je već devet meseci krize i da su prodavci robe negde u rangu sa restoranima po gubitku, ali sankicije očigledno jesu nužne. Ne vidim da komunalna policija pa i obična kontorliše”, kaže urednica.

Objašnjava da je pre nekoliko dana kad je morala da ode na posao linija 84 bila prepuna, što se ne uklapa sa onim što je gradska vlast najavljivala.

Govreći o ljudima koji nemaju dovoljno želje da zaštite druge, podseća na razliiku Marka Miljanova između “čojstva i junaštva”

“Junaštvo je zaštiti sebe od drugog a čojstvo je zaštiti ljude od sebe”, podseća Jovanović.

Govori da su ratličite teorije zavera posledica i različitih poruka koje stalno primamo.

“Dok je mi je juče gospodin Ivanuša rekao da smo među prve tri zemlje u svetu po broju novoobolelih na sto hiljada stanovnika, mi smo uveravani da smo najuspešniji, da je kod nas sve najbolje čak i kad ovako dramatično raste broj preminulih”, objašnjava i dodaje:

“Očekujem da će sledeće nedelje to biti trocifreni brojevi dnevno. Sad donekle stiže ceh od onog cirkusa koji je pravljen oko sahrane mitropolita Amfilohija, ne zaboravimo da je mnogo ljudi odavde bilo na sahrani, ne samo najviših državih rukovodilaca, a imaćemo i ceh i Saborne crkve i Hrama Svetog Save.”

Saglasna je da najveći ceh plaćaju zdravstveni radnici i dodaje da više veruje dr Paniću koji kaže da je zdravstveni sistem Srbije zvanično pukao, nego dr Konu koji tvrdi da nema ni govora o tome.

Preuzeto sa sajta nova.rs: https://nova.rs/nova-rs-emisije/jovanivc-verujem-dr-panicu-da-je-zdravstveni-sistem-pukao/