ИЗВОД ИЗ ЗАПИСНИКА СА РЕДОВНЕ ГОДИШЊЕ СКУПШТИНЕ СИНДИКАТА ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ

ИЗВОД ИЗ ЗАПИСНИКА СА РЕДОВНЕ ГОДИШЊЕ СКУПШТИНЕ  СИНДИКАТА ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ

Дана: 07.12.2018. године у Великој сали Градске општине Раковица, ул. Мишка Крањца бр. 12, одржана је Редовна годишња скупштина Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС), која је почела са радом у 13 часова и 3 минута.
Током седнице вођен је аудио запис.
„Укупан број делегата за Редовну годишњу Скупштину Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС) и Статутарну скупштину СЛФС, које ће се обе одржати дана 07.12.2018. године је 134 (сто тридесет и четири) делегата. У складу са чланом 28. Статута СЛФС кворум чини 68 (шездесет и осам) делегата.
Седницу Скупштине СЛФС отворио је Потпредседник Скупштине СЛФС др Горан Тасић. Након поздравне речи, почело се са радом.
Скупштини СЛФС су поред делегата присуствовали и председник СЛФС др Раде Панић, потпредседнице СЛФС др Славица Софронић и др Јадранка Врањеш Боснић, председник Главног одбора СЛФС др Владан Станковић, председник Надзорног одбора др Горан Тојага, председник Статутарне комисије др Душан Јовановић, техничка и правна служба СЛФС, а од гостију: др Светлана Петровић Ђорђевић консултант СЛФС, др Јовановић Марјан члан ОО СЛФС Општа болница Јагодина, др Ненад Ђоковић помоћник директора Лекарске коморе Србије и Ивица Цветановић, председник Конфедерације слободних синдиката Србије, који су поздравили присутне. Републичкој организацији СЛФС достављено је писмо подршке Струковног синдиката доктора медицине Републике Српске.
У складу са чланом 7.  ставом 1. Пословника о раду Скупштине СЛФС председник СЛФС др Раде Панић позван је да предложи записничара, овериваче записника, и чланове Верификационе комисије, која ће Комисија верификовати постојање кворума за рад Скупштине на основу увида у материјал Евиденционе комисије и верификационих листића присутних делегата Скупштине. По усвајању предлога за чланове радних тела Скупштине СЛФС, Верификационa комисијa je приступиla својим радним задацима, извршивши увид у материјал Евиденционе комисије и верификационих листића, након чега извештава да је на седници Скупштине присутно: 63 делегата од укупног броја 134, што представаља мање од потребног броја за пуноправно одлучивање и рад.
Потпредседник Скупштине, Председавајући др Горан Тасић, констатује да нема потребног кворума за рад и одлучивање, те сходно члану 13. Пословника о раду Скупштине одређује паузу од 30 минута која служи да се кворум за рад обезбеди. По одређивању паузе, Председавајући Скупштине даје реч Председнику СЛФС др Панић Раду, који се неформално обраћа присутнима.
Након повратка са паузе, Верификациона комисија извршава увид у евиденционе листе и констатује се да није дошло до промене стања на списковима, да се седици није прикључио ни један члан, сем раније пријављених, те да седница не може да настави са радом без прописане неопходне већине делегата.
Председавајући Скупштине др Горан Тасић прекида седницу Скупштине сходно члану 13. Пословника о раду Скупштине.
Председавајући Скупштине констатује да ће у складу са чланом 13. Пословника о раду Скупштине Главни одбор СЛФС заказати наставак седнице Скупштине на начин предвиђен тим Пословником. Упознаје присутне да у наставку седнице учестувују сви делегати и тела Скупштине у истом саставу, сем изузетака оних делегата који би изгубили право учешћа по критеријуму броја чланова у ОО који се делегирају за рад Скупштине и критеријуму финансијске дисциплине. Делегат и члан скупштинског тела може се заменити само у случају да писaно овласте другог члана са истог организационог нивоа СЛФС, с тим да се писано овлашћење мора доставити Председавајућем Скупштине најкасније до почетка нове седнице Скупштине.
Седница Скупштине је завршила са радом у 14:30 часова.
У Београду, дана 24.12.2018. године.

ПРЕДСЕДАВАЈУЋИ
ПОТПРЕДСЕДНИК