ИЗВОД ИЗ ЗАПИСНИКА СА СТАТУТАРНЕ СКУПШТИНЕ СИНДИКАТА ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ

Дана: 07.12.2018. године у Великој сали Градске општине Раковица, ул. Мишка Крањца бр. 12, одржана је Редовна годишња скупштина Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС), која је почела са радом у 14 часова и 32 минута.
Током седнице вођен је аудио запис.
У складу са Статутом СЛФС, а на основу Одлуке Главног одбора СЛФС одржаног 29. новембра 2018.године, сазвана је данашња Статутарна скупштина СЛФС са следећим дневним редом предложеним од стране Главног одбора:
1. Усвајање дневног реда са изменама и допунама;
2. Усвајање измена и допуна Статута;
3. Усвајање правних аката СЛФС са изменама и допунама;
4.
Усвајање новог Правилника о раду Скупштине.
Поред делегата дањашној седници Статутарне скупштине СЛФС по позиву (у складу са чланом 3. Пословника о раду Статутарне скупштине СЛФС), присуствовали су и: потпредседнице СЛФС др Славица Софронић и др Јадранка Врањеш Боснић, председник Главног одбора СЛФС др Владан Станковић, председник Надзорног одбора др Горан Тојага и председник Статутарне комисије др Душан Јовановић. Поред наведених лица, су и: др Светлана Петровић Ђорђевић, консултант СЛФС, др Јовановић Марјан, члан ОО СЛФС Општа болница Јагодина и запослени у Републичкој организацији СЛФС.
Одлука о броју делегата на седници Скупштине, донета у складу са чланом 2. Пословника о раду Статутарне скупштине СЛФС гласи:
„Укупан број делегата за Редовну годишњу Скупштину Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС) и Статутарну скупштину СЛФС, које ће се обе одржати дана 07.12.2018. године је 134 (сто тридесет и четири) делегата. У складу са чланом 28. Статута СЛФС кворум чини 68 (шездесет и осам) делегата.
Председник СЛФС др Раде Панић отворио је скупштинску седницу, обратио се присутнима уз констатовање да нема потребног кворума за рад, затим предложио чланове Радног председништва Скупштине – др Стојиљковић Љубишу, др Тасић Горана и др Димитријевић Мирославу, у складу са чланом 5. и 6. Пословника о раду Статутарне скупштине како би се приступило утврђивању постојања довољног броја делегата за пуноправно одлучивање и рад, који је предлог једногласно прихваћен. и Председавајућа Статутарне скупштине СЛФС др Мирослава Димитријевић узима реч, поздравља присутне и изражава жаљење што Редовна скупштина СЛФС није имала успеха због непостојања кворума.
Радно представништво ради ефикасности и уштеде времена предлаже да радна тела скупштине остану у истом саставу као на седници Редовне скупштине која је непосредно претходила овој, што је једногласно прихваћено.
Председавајућа Статутарне скупштине СЛФС др Мирослава Димитријевић позвала је Верификациону комисију да приступи својим радним задацима, верификује постојање кворума за рад Скупштине и изврши увид у материјал Евиденционе комисије, сходно члану 10. Пословника о раду Статутарне скупштине.
Председница Верификационе комисије извештава да је на седници Скупштине присутно: 63 делегата (62 оверена верификациона листића делегата, 1 листић без печата) од укупног броја 134, што представаља мање од потребног броја за пуноправно одлучивање и рад.
Председавајућа Статутарне скупштине СЛФС констатује да нема потребног кворума за рад и одлучивање. Упознаје присутне са одредбама Пословника о раду Статутарне скупштине СЛФС према којима се у случају непостојања кворума одређује получасовна пауза да се исти обезбеди, односно петнаестоминутна у случају да је седница почела са радом, а утврђено је непостојање кворума, те да се, у случају необезбеђивања кворума за рад Скупштине ни након получасовне паузе, одлаже даљи рад Скупштине, односно после петнаестоминутне прекида рад.
Радно председништво Скупштине предлаже да се не одређује получасовна пауза, будући да је у току дана већ иста више пута одређивана, те да не постоји могућност да се кворум ни на који начин обезбеди, што је једногласно усвојено, без иједног гласа против и без иједног уздржаног гласа.
Председавајућа Скупштине др Мирослава Димитријевић констатује да се одлаже рад скупштине до одређивања наредног термина.
Председавајућа Скупштине констатује се да ће ГО СЛФС заказати нову седницу Статутарне скупштине СЛФС на начин предвиђен Пословником о раду Статутарне скупштине СЛФС. У наставку седнице учестувују сви делегати и тела Скупштине у истом саставу, сем изузетака оних делегата који би изгубили право учешћа по критеријуму броја члановова у ОО који се делегирају за рад Скупштине и критеријуму финансијске дисциплине. Делегат и члан скупштинског тела може се заменити само у случају да писaно овласте другог члана.
Седница Статутарне скупштине је завршила са радом у 14:43 часова.
У Београду, дана 24.12.2018. године.

РАДНО ПРЕДСЕДНИШТВО
СТАТУТАРНЕ СКУПШТИНЕ СЛФС
др Мирослава Димитријевић, Председавајућа Скупштине
Извод из Записника израдила:
дипл. правница Миља Димитријевић, Секретар СЛФС