Допис министра асс. др Златибора Лончара

БЕОГРАД
Јове Илића бр.55
Поштовани председниче др Панићу,
Поводом доставе Вашег дописа од 24. новембра 2016. године, у коме сте истакли незадовољство због тога што у последњем периоду представници Синдиката лекара и фармацеута Србије нису позивани на састанке у Министарству здравља, а који би требали, како истичете, да се одржавају месечно са свим репрезентативним синдикатима у здравству, обавештавамо Вас:
Имајући у виду значај и улогу Синдиката лекара и фармацеута Србије у разматрању и решавању питања од значаја како за положај запослених у здравству тако и за унапређење здравствене заштите у целини, а посебно имајући у виду да су чланови овог синдиката високообразовани и најстручнији кадар у здравству Републике Србије, Министарство здравља је позивало представнике овог синдиката да учествују у свим активностима када се разматрало, одлучивало, предлагале мере и решавало о битним питањима (преговори за закључивање Посебног колективног уговора, закон којим се уређују плате запослених у јавном сектору, рационализација у здравству, критеријуми за утврђивање вишка запослених немедицинских радника у здравству, јавне расправе организоване поводом нацрта закона из области здравства и друго).
Сматрајући да се најзначајнија питања која се односе на права, обавезе и одговорност запослених и послодаваца, најефикасније решавају путем дијалога, то ће Министарство здравља, како у интересу свих запослених у здравству тако и у интересу унапређења здравствене заштите, позивати и сарађивати са свим репрезентативним синдикатима у овој области, ради изналажења што квалитетнијих и адекватнијих предлога за њихово решавање.
Поштујући подједнако права свих репрезентативних синдиката овим путем указујемо и позивамо представнике Вашег синдиката да заједнички, путем дијалога разматрамо и изналазимо решења за економска и правно-социјална питања од значаја за запослене у здравству, као и друга питања од значаја за унапређење здравствене заштите и здравствене службе у Републици Србији.
Сходно наведеном, очекујемо да ће се сарадња са Синдикатом лекара и фармацеута Србије, у наредном периоду, успешно наставити и одвијати.
С поштовањем,
МИНИСТАР
асс. др Златибор Лончар
Допис можете преузети овде:

pdf-iconДопис Министра здравља асс. др Златибора Лончара

Допис СЛФС Министарству здравља