Записник са седнице Главног одбора СЛФС од 02.06.2017. године

Седница Главног одбора Синдиката лекара и фармацеута Србије заказана за 02.06.2017. године одржана је у просторијама Централе СЛФС у ул. Јове Илића бр.55 у Београду са почетком у 12:15 часова.
Током седнице је вођен аудио запис путем диктафона.
На почетку Седнице утврђен је број присутних чланова ГО те је потписом и прозивком утврђено да је присутно 17 чланова од укупног броја 33, те да постоји кворум за одржавање исте.
Пре гласања за предложени дневни ред др Владан Станковић је предложио да се промени редослед тачака дневног реда, те је са 15 гласова за, 1 против и једним уздржаним гласом измењен редослед предложеног дневног реда.
Предложени дневни ред је усвојен једногласно те се кренуло са радом по измењеним редоследом тачака дневног реда.
По првој тачки дневног реда резервисаној за допуне, предлоге и дописе који су стигли до почетка Седнице, прочитани су примљени дописи, и то Писмо члановима ГО СЛФС упућено од стране др Милете Марића испред Извршног одбора СЛФС ОО ДЗ Звездара, потом је прочитано писмо Молбе за присуство Седници ГО (02.06.2017) упућено од стране Др Рада Панића председника СЛФС, а упућено свим колегиницама и колегама ГО СЛФС Београда, те је на крају прочитан и допис Дарка Ђурића, упућен члановима ГО СЛФС да представници ГО СЛФС Београда у ГО СЛФС неће присуствовати данашњој седници ГО СЛФС.
Обзиром да је у касним вечерњим часовима на електронску пошту Централе СЛФС, стигао допис упућен од стране др Дејана Софронића, председника Надзорног одбора, са извештајем о телефонској седници Надзорног одбора СЛФС, одржаној 01.06.2017. године, већина чланова ГО СЛФС је уложила замерке на досадашњу праксу да се у касним вечерњим часовима, дан пред Седницу ГО СЛФС шаљу дописи и да се захтева да се о њима дискутује по хитном поступку. Потребно је време да се послат допис проучи да би могло адекватно да се дискутује о њему.
Као председник ГО СЛФС, подесетио сам све чланове ГО СЛФС, на члан 21 Статута СЛФС (пасус бр.4) да Надзорни одбор има право да иницира састанак ГО и Статутарне комисије по одређеним питањима.
Обзиром да као председник ГО СЛФС нисам добио никакав звнични допис о жељи Надзорног одбора да сазовем састанак чланова ГО и Статутарне комисије по одређеном питању, те обзиром да на сеници ГО СЛФС (02.06.2017.) није било нити једног члана који би такав захтев поднео и образложио, наведени допис од стране Надзорног одбора није ни стављен на дневни ред данашње седнице.
По другој тачки дневног реда, усвојен је Записник са претходне Седнице ГО СЛФС – једногласно.
Трећа тачка дневног реда односила се на финансијско стање и кршење финансијске дисциплине у СЛФС. Подељен је документ у коме се јасно види да од 29 ОО СЛФС града Београда, 13 редовно испуњава своје финансијске обавезе, док остале не уплаћују средства. (Документ презентован на претходној седници ГО СЛФС).
Такође по извештају др Рада Панића, председника СЛФС као координатора радне групе (формиране на предходној седници ГО) ради превазилажења проблема са члановима ГО СЛФС Београд, до сусрета и преговора са њима није дошло, иако су у пар наврата уредно позивани.
Обзиром да наведено стање финасијске недисциплине презистира и даље, ГО СЛФС је већином гласова, 15 за, и 2 уздржана, донео одлуку да др Раде Панић, поднесе Опомену пред утужење за неизмиривање финасијских обавеза и ради наплате финасијских дуговања према Централи СЛФС.
Одређен је и тим ревизора кога чине др Владан Марковић, др Мирослава Димитријевић, др Доброслав Грозданов и Ивана Зоњић пословни секретар СЛФС, који ће у складу са Статутом СЛФС а по одлуци председника СЛФС обавити увид и контролу ОО СЛФС које не измирују своје финснсијске обавезе те обавестити у писаном облику председника СЛФС о уоченим неправилностима.
Присутнима је подељена у писаном облику раније донета Одлука о накнади материјалних трошкова члановима и запосленима у СЛФС, донета 05.06.2009. године, потписана од стране др Цветића (тадашњег председника СЛФС и др Симића тадашњег председника ГО СЛФС) изгласана на ГО СЛФС, те је на данашњој седници ГО потврђено да је наведена Одлука и даље на снази.
Наредна тачка дневног реда је извештај Тима за примарну здравствену заштиту, који је поднела др Славица Софронић, те је упознала присутне са редовним проблемима са којима се срећу лекари из примарног здравства, досадашњим састанцима и активностима.
Пета тачка дневног реда је био извештај др Јадранке Врањеш Боснић везано за рад Тима за секундарну и терцијалну здравствену заштиту.
Шеста тачка је извештај председника СЛФС др Рада Панића о активностима које су предузете у периоду између две седнице ГО СЛФС. У оквиру ове тачке дискутовало се и о предлогу Закона о запосленима у јавним службама.
У осмој тачки требало је да се присутни чланови ГО СЛФС упознају са раније донетим одлукама Статутарне комисије, али пошто није било никога из ње, одложена је за наредну седницу ГО.
Последња тачка је везана за разно, те је у оквиру ње дискутовано о скором престанку уговора за техничко средство-штампач са копир апаратом, који се користи у Централи СЛФС. За предлог др Јована Костића, да се уговор о коришћењу апарата не продужава, те да се сачини понуда за набавку новог (са најмање 3 понуде), што ће презентовати др Панић, др Алексић и Владица Костић, гласала је већина чланова ГО.
Др Владан Станковић је упознао присутне са проблемима са којима се срећу лекари са Гинеколошко-акушерске Клинике Клиничког центра Ниш, као и о судском поступку који је у току.
Присутнима се обратила и др Снежана Гајић испред Лекарске коморе Србије, те је у разговору истакнута жеља за још бољом сарадњом и заједничким наступима везаним за актуелне проблеме са којима су суочени лекари у Србији.
Седница је завршила са радом у 15.00 часова.
Дана 07.06.2017
Др Миодраг Алексић, председник ГО СЛФС