Записник са седнице Главног одбора СЛФС

Седница Главног одбора СЛФС одржана је дана 25.09.2015 у просторијама Синдиката у ул. Деспота Ђурђа бр.5 у Београду са почетком у 12 часова (почетак је каснио 20 минута).

Седници ГО СЛФС је присуствовао др Дурлевић испред Надзорног одбора СЛФС.
Током целе седнице је вођен аудио запис.
Пре почетка седнице стигао је допис Градског одбора СЛФС Београд.
Приступило се бројању присутних чланова ГО и пребројавањем и потписом утврђено је да седници присуствује 16 чланова ГО, 12 одсутних од 27 чланова ГО те да је присутна већина чланова ГО и да се седница може одржати. Такође одмах на почетку присутни чланови ГО су привревремно верификовали мандат др Олги Влаов, до прве наредне Скупштине СЛФС која ће верификовати њен мандат трајно сходно члану 10.Пословника о раду ГО СЛФС.
Др Милованка Јанчев је тражила да објасни допис Градске организације СЛФС Београд, и није желела да се упише у присутне чланове ГО СЛФС на седници.
Приступило се гласању о предложеном дневном реду, који је изгласан једногласно те се приступило раду по тачкама.
  • Прва тачка дневног реда је изгласана једногласно те је усвојен записник са претходне Седнице ГО СЛФС.
  • Пре почетка дискусије о другој тачки дневног реда у којој је требало да Председник СЛФС др Раде Панић да извештај о раду између две седнице ГО, по његовом предлогу дозвољено је да Др Милованка Јанчев објасни допис Градске организације СЛФС Београд. Наведни предлог Председник СЛФС др Раде Панић образложио је тиме да је упутио више позива на разговор члановима Градске организације СЛФС Београд, конкретно др Љиљани Томашић и осталима, али до тога није дошло , те је сада прилика да чујемо њихове представнике.
За предлог др Рада Панића гласало је 13 присутних, против 3, уздржаних 1.
Др Милованка Јанчев је укратко објаснила допис,и упутила питање везано за актуелни Закон о начину одређивања максималног броја запослених у јавном сектору (конкретно за здравство)-шта руководство СЛФС преузима поводом тога? Председник СЛФС др Раде Панић је обавестио да је имао више састанака у Министраству Здравља, као и да је руководство СЛФС више пута реаговало што у медијима што на разним састанцима и да ће се око тога наставити интензивни преговори са свим релевантним чиниоцима који могу да утичу на наведени закон. Повео се разговор о одређеним ставкама из дописа, поводом тога да је потребно утврдити тачан број чланова СЛФС, и да то треба да утврди и документује сваки председник своје ОО СЛФС, а никако рачунска служба здравствене установе. Спискове чланова, тј. Приступнице треба доставити Централи СЛФС на увид.
Предлог др Вање Шијака да се утврди број чланова Синдиката је стављен на гласање те је за предлог гласало 9, против 3 и уздржаних 3. Предлог је усвојен.
Др Славица Влаисављевић је напустила седницу због обавеза.
Др Мирољуб Стефановић је константовао да су произвољне цифре у допису градског одбора СЛФС Београд о наводном броју чланова изузетно опасне по јединство и репрезентативност Синдиката.
Такође је константовано да је наводни списак броја чланова Синдиката који се појављује у допису Градског одбора СЛФС Београд НЕПОТПИСАН, те да особа или више њих које су дале такав произвољно саставњен списак треба да сносе одговорност.
  • Др Раде Панић, председник СЛФС, је приступио извештају о раду између две седнице ГО СЛФС, актуелним дешавањима,  финасијској ситуацији и пореским обавезама. Обавестио је присутне о заосталој пореској обавези из претходног периода где је сума (главница и камате) достигла вредност од 1.100.000 динара.
Његов предлог да му се да овлашћење да исплати заостале обавезе (по могућству на 24 месеца) изгласан је једносгласно.
Др Влада Марковић је дао предлог да Надзорни одбор СЛФС испита пословање у претходном периоду везан за настало пореско дуговање. Предлог је прихваћен једносгласно.
Такође предлог др Рада Панића, председника СЛФС да му се да овлашћење за исплату дуговања у целости адвокатској канцеларији Субашић у износу од 226.000 динара, је изгласан једногласно.
Обавештени су присутни чланови ГО СЛФС о раду на успостављању јединства Синдиката.
Формирана је група за разговор са представницима из „Масарикове“ коју чине : др Раде Панић, др Јован Костић, др Владан Станковић, др Олга Влаов и др Миодраг Алексић.
Потом се повео разговор о заосталим финансијским обавезама Синдиката СЛФС према др Владану Станковићу. Председник СЛФС је обавестио присутне да је целокупну документацију дао адвокатској кући Субашић на увид, која је сугерисала да се са др Владаном Станковићем, ако је могуће постигне вансудско поравнање и да му се исплате заостале обавезе. У супротном ће трошкови суђења као и финансијско дуговање Синдиката СЛФС према др Владану Станковићу бити много већи, обзиром да је Статутарна комисија (из претходног периода) константовала да је нестатутарно смењен пре званичног судског процеса. Повела се дискусија о томе, а др Љубиша Стојиљковић је тражио да оствари увид у постојећу документацију и да се о томе одлучује на следећој седници  ГО СЛФС.
  • Дата је реч др Дурлевићу да упозна присутне са Извештајем Надзорног одбора, као и Правилнику о раду Надзорног одбора који су донети на седници НО од 06.05.2015. Након завршеног излагања председник ГО СЛФС др Миодраг Алексић, је тражио да се утврди број присутних чланова ГО. Пребројавањем је утврђено да седници присуствује 11 чланова и да не постоји кворум те је даље заседање ГО СЛФС прекинуто у 15часова и 15 минута.
О извештају др Дурлевића није се дикутовало, нити гласало.
У наставку иако није постојао кворум, информативно је обавестила присутне др Славица Софронић о раду тима за ПЗЗ, као и информацијама о закону о утврђивању максималног броја запослених у јавном сектору.
02. октобар 2015. године
Председник ГО СЛФС