Захтев за јединственим информационим програмом за вођење медицинске документације за све здравствене установе и јединствени програм за обрачун зарада запосленима у здравству

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
ул. Немањина 22-26
11 000 Београд
Подносилац захтева: СИНДИКАТ ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ, ул. Јове Илића бр. 55, Београд.
Синдикат лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС) сматра да је неопходно да све здравствене установе раде по јединственом информационом програму (чиме би се онемогућило да директори здравствених установа одлучују у ком програму ће се радити).
Сада постоје одступања у раду (једни раде у Хелианту а поједини у другим програмима).
СЛФС је става да је не само потребно, већ и неопходно да све здравствене установе раде на потпуно исти начин по јединственом програму, што би створило потребне услове и помогло бржем и једноставнијем повезивању свих установа у јединствену мрежу.
Ово би требало да буде и један од основних циљева у стратегији развоја здравственог система за наредни период!
Такође, СЛФС је од стране својих чланова обавештен да постоје и разлике у обрачунима плате од установе до установе, односно да се плате обрачунавају по различитим програмима зависно од руководства установе.
Сматрамо да Министарство здравља Републике Србије треба да предузме мере у циљу увођења јединственог програма за обрачун зарада запосленима у здравству!
ПРЕДЛОГ:
Увођење јединственог информационог програма за вођење медицинске документације за  све здравствене установе и  јединственог програма за обрачун зарада запосленима у здравству, на територији целе републике за све здравствене установе из мреже здравствених установа, препоручен од стране Министарства здравља Републике Србије.
У Београду, дана 20.09.2018. године.
Председник
Синдиката лекара и фармацеута Србије