Стратегија развоја здравства Републике Србије

за министра здравља aсс. др Златибора Лончара
ПРЕДМЕТ: Стратегија развоја здравства Републике Србије
Поштовани министре,
Тим за Примарну здравствену заштиту Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тескту: Тим за ПЗЗ СЛФС) Вам се још једном обраћа исказујући велику забринутост за стање здравства у Републици Србији. Очигледно је да овакав здравствени систем није добар и да је неопходна његова што хитнија и што обухватнија реформа. Из тог разлога смо веома заинтересовани да, најпре, сазнамо да ли постоји и шта предвиђа Стратегија развоја здравства Републике Србије до 2020. године.
С тим у вези Вас молимо да нам у складу са Законом о слободном приступу информацијама од јавног значаја (“Службени гласник РС” бр.120/04, 54/07, 104/09 и 36/10) доставите поменуту Стратегију уколико таква постоји.
Истичемо да ми већ имамо одређене идеје и предлоге који би били од користи за унапређење здравственог система наше државе, будући да смо као лекари и стручњаци у директном додиру са стањем „на терену“. Овај допис је позив за сарадњу и помоћ у изради стратегије развоја здравства за наредни период.
Спремни смо да помогнемо, стога уколико сте заинтересовани, наше идеје и предлоге за унапређење тренутног стања здравства Вам можемо и проследити.
Београд, 28. фебруар 2018. године.
С поштовањем,
Потпредседник СЛФС за ПЗЗ