Спорење око плата лекара на специјализацији

У Министарству здравља РС су изнете неистине у погледу непостојања проблема обрачуна зарада лекара на специјализацији. Синдикат лекара и фармацеута Србије (СЛФС) се не слаже са изнетим тумачењем Министарства здравља РС у вези чега се и раније изјашњавао, захтевајући да се односни члан ПКУ избаци или тумачи сходно смислу. Ради се о лекарима који обављају посао и из радног односа се школују, а с обзиром на то да се све ове установе оснивају од стране истог оснивача, из истих фондова се врши финансирање. Сматрамо да су лекари на специјализацији оваквим тумачењем дискриминисани. Обавеза послодавца је да обезбеди (адекватно школовани) квалификовани кадар.
Још једном, Министарство здравља РС покушава да наруши углед синдикалне организације називајући Синдикат лекара и фармацеута Србије, који постоји од 1992. године, појединачном интересном групом. У прилог томе да је СЛФС сигурно кључни а вероватно и једини чинилац у борби за заштиту интереса лекара и здравствене струке уопште говори то што су управо лекари носиоци посла у здравственој установи: без лекара нема здравства. Лекари се морају питати, поштовати и морају учествовати у преговорима, а неистина је да репрезентативни синдикати, са којима Министарство здравља РС комуницира, одобравају ово.