Саопштење за јавност – ново руководство СЛФС

Обавештавамо јавност да је у петак, 15. марта 2019. године на својој првој седници конституисан нови Главни одбор Синдиката лекара и фармацеута Србије. За председницу Главног одбора СЛФС изабрана је др мед. сци. Горица Ђокић из Београда, за потпредседника Главног одбора СЛФС изабран је др Љубиша Стојиљковић из Врања, за потпредседника СЛФС за примарну здравствену заштиту изабран је др Тотх Ференц из Бачке Тополе и за потпредседника СЛФС за секундарну и терцијерну здравствену заштиту изабран је др Иван Цветковић из Ниша.
Функцију Председника СЛФС до избора новог Председника СЛФС обављаће др Тотх Ференц, потпредседник СЛФС за ПЗЗ.
Изборна Скупштина СЛФС заказана је за 19. април 2019. године.
Овим демантујемо наводе да СЛФС не функционише.
Такође обавештавамо јавност да су на седници Главног одбора СЛФС присуствовали Оснивачи синдиката и демантовали да су слали обавештења или учествовали у изради истих у којима стоји да је СЛФС на ивици амбиса и да је пред нестајањем, а која су се појавила у јавности.
П.С. Позивамо све колеге и колегинице лекаре, фармацеуте, стоматологе и здравствене сараднике да се учлане у СЛФС како би још масовније наставили борбу ради заштите и унапређења заједничких, појединачних, радних, економских, социјалних, етичких, културних и професионалних права и интереса запослених у здравственом систему (државном и приватном сектору). Захваљујемо се на новим приступницама колега из Београда, Вршца, Алексинца, Пожеге, Параћина…

Вршилац дужности Председника СЛФС
Dr Toth Ferenc