САОПШТЕЊЕ СИНДИКАТА ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ

Дана 03.12.2020. године дошло је до уништења и оштећења имовине проф. др Алека Рачића и његове супруге, а за коју се претпоставља да је својеврстан вид претње принудом на нечињење. Наиме, поменутог дана поцепане су гуме на аутомобилима др Рачића и његове супруге, иако локацијски паркираних на различитим и удаљеним местима. Сличан сценарио се дешава и три дана касније, 06.12.2020. године, када се на једном од аутомобила затичу поцепане гуме, а на породичној имовини написани графит.

С тога, оправдано исказујемо бригу за безбедност породице Рачић.

Синдикат лекара и фармацеута Србије (СЛФС):

најоштрије осуђује напад на имовину др Алека Рачића, али и сваки други вид обрачуна, претњу или напад;

захтева од надлежних органа да спроведу детаљну и транспарентну истрагу и починиоце што је могуће пре приведу правди;

апелује на починиоце да одмах престану са противправним радњама и угрожавањем безбедности породице Рачић;

позива на поштовање слободе мишљења и изражавања, на поштовање различитости у ставовима и мишљењима.

Професор доктор Алек Рачић је специјалиста максилофацијалнe хирургијe, запослен у  Клиничком центру Србије, члан Главног одбора СЛФС.

Не будимо држава обрачунавања и нетрпељивости. Не изазивајмо мржњу. Будимо солидарни и поштујмо туђи живот и мир.

У Београду, дана 07.12.2020. године.

Главни одбор
Синдиката лекара и фармацеута Србијe