Саопштење о одржаном састанку у Министарству просвете, науке и технолошког развоја

Поштовани чланови,
Обавештавамо вас да је дана 24.01.2024г одржан састанак Синдиката лекара и фармацеута Србије у Министарству просвете Републике Србије. Састанку су испред Синдиката лекара и фармацеута Србије (СЛФС) присуствовале председница СЛФСа др сц мед Горица Ђокић и техничка секретарка СЛФСа Драгана Стојчић Стајкић, а испред Министарства просвете, науке и технолошког развоја, министарка проф др Славица Ђукић Дејановић и специјални саветник министарства др Зоран Костић.

Покренута су бројна питања везана за положај лекара и фармацеута као високо образованог кадра у здравственом систему, систематска решења која би смањила одлив високо образованог кадра из земље, као и план активности око увођења и категоризације платних разреда и платних група. Постигнут је договор о наставку сарадње по свим питањима од значаја за СЛФС и Министарство просвете, науке и технолошког развоја.