Zahtev za hitnu meru kojom bi se poboljšao materijalni status lekara i farmaceuta u Srbiji (do započinjanja procesa izjednačavanja osnovica u javnom sektoru)

Poštovani članovi, obaveštavamo vas da je Sindikat lekara i farmaceuta Srbije pored predloga za izjednačavanje osnovica zaposlenih u zdravstvenom sistemu upućenom Ministasrtvu finansija Republike Srbije dana 16.01.2024. godine, uputio i zahtev Vladi RS, Predsedniku RS, Ministarstvu zdravlja RS, Odboru za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava, sa dodatnom argumentacijom za hitno postupanje po predlogu.