Последњи у низу напада на здравствене раднике

Да прецизирамо. На састанку у Палати Србије 2016. године после убиства медицинске сестре на радном месту у Шапцу, коме су присуствовали министар др Златибор Лончар, тадашњи заштитник грађана, повереник за информације, директорка ЛКС и представници четири синдиката, донети су закљуци и обавезано министарство здравља да упути званичан предлог за измену Кривичног закона и пратећих правних аката на следећи начин;
1. Да се напад на запослене у здравственој установи од стране јавног тужилаштва води по службеној дужности (обавезно)
2. Пошто закон прописује приватну тужбу оштећеног, као једину могућност покретања спора, да се обавеже послодавац (установа) да сноси трошкове
3. Да казне за извршиоце буду значајно теже (веће) него што су за иста дела прописане ( по угледу на енглески закон после догађаја на стадиону Хејсел)
Још увек нисмо видели документ овакве или било какве друге садржине које је министарство здравља упутило министарству правде, а да подсетимо у међувремену је Кривични закон мењан.
Питање је, да ли Министарству здравља или Министарству правде није стало до заштите запослених у здравству на њиховом радном месту, а последично до здравља и живота грађана Србије?
Здравље је темељ будућности сваке државе и свих њених грађана!