Допис Мин. здравља, подсећање на захтеве за хитним одређивањем максималног броја пацијената по изабраном лекару

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
н/
р Асс. др Златибор Лончар, министар здравља
Немањина 22-26, 11000 Београд
Поштовани,
Подсећамо Вас да се СЛФС дописима од 1. фебруара 2016. године и 28. марта 2016. године обратио Министру здравља са захтевом за хитним одређивањем максималног броја опредељених пацијената по изабраном лекару.
Како од Вас нисмо добили никакав одговор СЛФС Вам се поново обраћа и захтева да поступите у складу са Законом о здравственом осигурању, конкретно у складу са чл. 146, те да заједно са Републичким фондом одредите стандард броја осигураних лица по једном изабраном лекару.
Молимо Вас да не игноришете овај наш захтев јер је он у интересу струке и наших пацијената.
У Београду 16.01.2017. године.
Потпреседник СЛФС за Примарну здравствену заштиту
Др Славица Софронић