Допис Министарству здравља поводом фалсификованих извештаја из спец. болнице за болести зависности

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
н/
р Асс. др Златибор Лончар, министар здравља
Немањина 22-26, 11000 Београд
Поштовани,
Обраћамо Вам се поводом информације која је прослеђена у Домове здравља у Београду да постоји сумња да се појављују фалсификовани извештаји из специјалне болнице за болести зависности. СЛФС сматра да је потребно да се са изабраних лекара пренесу овлашћења на психијатре за прописивање лекова који се издају на лекарски рецепт за одређене болести (болести зависности, психијатријска обољења), што је у складу са важећим Законом о здравственом осигурању. Тиме би се смањила могућност злоупотребе, успоставила боља контрола болести, а истовремено олакшало пацијентима остваривање права из Закона о здравственом осигурању. Сада осигураници недељно иду по извештај психијатра а потом код изабраног лекара по рецепте.
У Београду 16.01.2017. године.
Потпреседник СЛФС за Примарну здравствену заштиту
Др Славица Софронић