Обавештење поводом Нацрта закона о запосленима у јавним службама

Синдикат лекара и фармацеута Србије учествоваће у Радној групи Конфедерације слободних синдиката поводом Нацрта закона о запосленима у јавним службама.
Радна група КСС за јавне службе је формирана и у њој, поред представника репрезентативних грана, су ангажовани:
– Професор др. Бојан Урдаревић, са Правног факултета Универзитета у Крагујевцу и
– Професор др. Марио Рељановић са Правног факултета Универзитета „УНИОН“ у Београду.
Радна група ће давати примедбе и радити на изради предлога на текст нацрта Закона у наредних месец дана, док предлог Закона буде у јавној расправи.
У суботу, 13. маја, у Београду је одржан први састанак Радне групе у просторијама Синдиката медицинских сестара и техничара Србије. На састанку су били присутни поменути професори и представници из Грана здравства и културе. На састанку је договорен начин рада и распоред активности Радне групе, као и могуће активности синдиката, у односу на предлог Закона и добијену информацију о планираним роковима у вези Закона из Министарства државне управе и локалне самоуправе (МДУЛС), које је одређено као координатор и предлагач Закона.
Добијена је незванична информација из Министарства државне управе и локалне самоуправе (МДУЛС) од овлашћених лица, која су радила на изради текста нацрта, о планираним роковима за разматрање предлога нацрта Закона са репрезентативним синдикатима и јавну расправу који су изузетно кратки.
Планирано је следеће:
– да се до уторка, 16 маја, репрезентативни синдикати припреме за разговоре (преговоре) у МДУЛС;
– да се разговори са репрезентативним синдикатима у МДУЛС одрже ове недеље, од среде, 17.маја, до петка, 19. маја, по секторима (здравство, просвета, социјална заштита, правосуђе и култура) где ће синдикати моћи да дају своје примедбе и предлоге на текст нацрта Закона и добију одговоре на сва питања у вези са њим;
– да ће МДУЛС после тога припремити „усаглашену“ верзију текста предлога Закона за јавну расправу, која би се одржала у јуну, после чега би био дат коначни предлог текста Закона за скупштинску процедуру.
Следећи састанак Радне групе КСС биће одржан сутра (уторак, 16. мај), у Београду у 15. сати, у просторијама Синдиката медицинских сестара и техничара Србије.
Сви чланови синдиката своје предлоге на Нацрт закона могу доставити Централи СЛФС.