ОБАВЕШТЕЊЕ И ПОДРШКА ШТРАЈКУ ОО СЛФС КПБ „ДР ЛАЗА ЛАЗАРЕВИЋ“

Обавештавамо јавност да је Штрајкачки одбор Основне организације Синдиката лекара и фармацеута Србије Клинике за психијатријске болести „Др Лаза Лазаревић“ најавио ступање у штрајк, коме ће претходити једносатни штрајк упозорења.

• Једносатни ШТРАЈК УПОЗОРЕЊА ће се одржати данас, 21.09.2022. године, у кругу установе, ул. Вишеградска бр. 26, Београд, у периоду од 14-15 часова.
  • ШТРАЈК ће се одржати обуставом рада дана 29.09.2022. године, у кругу установе, ул. Вишеградска бр. 26, Београд.

Републичка организација Синдиката лекара и фармацеута Србије изражава јаку и јасну подршку члановима и запосленима Клинике за психијатријске болести „Др Лаза Лазаревић“ и позива колеге, друге синдикате и грађане да подрже ову храбру одлуку Штрајкачког одбора и дана 29.09.2022. године својим присуством или на други начин искажу солидарност.

Сведоци смо нагомиланих проблема са којима се запослени у овој здравственоој установи свакодневно суочавају. Сведоци смо непрестаних застрашивања и стварања непријатељског и понижавајућег окружења, вређања достојанства и угледа запослених, креирања сталних (на дневном нивоу) претњи упозорењима о постојању разлога за отказ уговора о раду, неоснованих и незаконитих, што значајно утиче на организацију рада у установи и пружање услуга пацијентима. Сведоци смо шиканирања и свакодневних притисака на синдикалне представнике, активисте и чланове нашег синдиката.

Републичка организација Синдиката лекара и фармацеута већ две године упозорава да је деловање вд директора др Иване Сташевић Карличић ван закона, руковођење усмерено на потискивање синдиката и застрашивање, што је више него деструктивно за саму установу.

Они који се брину о менталном здрављу становништва, су сада они чије  ментално здравље морамо заштитити!

Подржимо запослене у Клиници за психијатријске болести „Др Лаза Лазаревић“ да се изборе за достојанствене услове рада!

У прилогу достављамо Обавештење Штрајкачког одбора:

У Београду, дана 21.09.2022. године

Синдикат лекара и фармацеута Србије