Konferencija za štampu, Medija centar NUNS-a, 10.11.2016.

Otvoreno obraćanje Sindikata lekara i farmaceuta Srbije

Posle održanog protesta SLFS 04.11.2016. godine kada je preko stotinu lekara, predstavnika lekara iz svih gradova Srbije, u belim mantilima protestvovalo ispred Vlade Republike Srbije, tražeći uređenje zdravstvenog sistema, dovoljan broj izvršilaca i poboljšanje svog materijalnog položaja, a usled medijske blokade sa kojom smo se suočili, SLFS ovim putem želi da se javno obrati javnosti Srbije, i posebno:
» predsedniku Vlade Republike Srbije Aleksandru Vučiću
» ministru zdravlja, dr Zlatiboru Lončaru
» ministarki državne uprave i lokalne samouprave Ani Brnabić
» ministru finansija Dušanu Vujoviću
» ministru za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandaru Vulinu
Smatramo obaveznim da obavestimo predsednika Vlade, ministre i javnost da RTS, kao javni servis svih građana Srbije, nije izveštavao o protestu lekara u centru Beograda, da je Tanjug objavljenu reportažu uklonio. Dok mediji i nadležni ćute, vrše se višestruki pritisci na Sindikat da ne iznosi u javnost kakvo je zapravo stanje u zdravstvu, koliko je nezadovoljstvo zaposlenih i pacijenata.
Na konferenciji su govorili:
» Predsednik SLFS dr Rade Panić
» Potpredsednica SLFS za PZZ dr Slavica Sofronić
» Predsednica Osnovne organizacije SLFS u Domu zdravlja Smederevo dr Snežana Pavkov