Конференција за штампу, 04. октобар 2016. године

Конференција за штампу Синдиката лекара и фармацеута Србије одржана је 04. октобра 2016. године у Прес центру Удружења новинара Србије у Београду. Говорило се о тренутном стању здравства у Србији, како се Интегрисани здравствени информациони систем показао у пракси, ниским платама које су узрок све већег одлива кадра, преоптерећеност преосталог кадра, обустава пријема нових кадрова линеарно без анализе потреба по појединачним организационим јединицама, лоши и неприменљиви и недоступни Нацрти закона о здравственом осигурању и здравственој заштити, и најава протеста.
Говорили су др Раде Панић, председник СЛФС, др Славица Софронић, потпредседник Тима за примарну здравствену заштиту СЛФС, др Љиљана Томашић, председник Градске организације Београда СЛФС, др Милица Николић Урошевић, члан Тима за примарну здравствену заштиту СЛФС.

Галерија слика: