Извод одлука и закључака из Записника са седнице Главног одбора СЛФС одржане 09.02.2018. године

Седница Главног Одбора Синдиката лекара и фармацеута Србије заказана за 09.02.2018. године одржана је у просторијама Централе СЛФС у ул. Јове Илића бр.55 у Београду са почетком у 12:15 часова.

ОДЛУКЕ:
1. Дневни ред је усвојен једногласно.
2. Усваја се Записника са претходних седница ГО СЛФС.
3. Формира се иницијални одбор за штрајк који чине Председник СЛФС др Раде Панић, Председник ГО СЛФС др Владан Станковић, Председник Скупштине СЛФС др Горан Тасић, др Олга Влаов Жарков и др Горица Ђокић.
4. Ставља се ван снаге претходна одлука ГО СЛФС о формирању Радне групе за припрему штрајка.
5. Статут СЛФС почиње да се примењује од 01.03.2018. године.
6. Овлашћују се Председник СЛФС и стручна служба СЛФС да прибаве три понуде за штампање Статута и осталог материјала, и прихвате најповољнију.
7. Формира се Одбор за континуирану медицинску едукацију и пројекте који чине проф. др Соња Раденковић, др Драгана Арсић, др Маријана Пешић, др Мирослава Димитријевић и др Владан Станковић.
8. Запошљава се дипл. правница Миља Димитријевић на неодређено време.
9. Поставља се дипл. правница Миља Димитријевић за руководиоца канцеларије са обавезом подношења извештаја о раду канцеларије на месечном нивоу Председнику СЛФС и Председнику ГО СЛФС.
10. Овлашћују се Председник СЛФС и дипл. правница Миља Димитријевић да ускладе Правлник о раду из 2010. године са важећим прописима до доношења новог Правилника о раду, и сходно томе сачине њен уговор о раду и анексе осталих запослених.
11. Да Главни одбор СЛФС упути председници Владе РС захтев за смену министра здравља др Златибора Лончара.

ЗАКЉУЧЦИ:
1. Усвајање Правилника о искључењу чланова СЛФС одлаже се за следећу седницу ГО СЛФС.
2. Одлучивање о уређењу приступа канцеларији Централе СЛФС одлаже се за следећу седницу ГО СЛФС.
3. Да др Олга Влаов Жарков у Комисији за безбедност здравствених радника замени дипл. правника Дарка Ђурића, што је докторка прихватила.
У Београду, 14. март 2018. године.
Председник ГО СЛФС
Др Владан Станковић