Извештај са састанка Тима за СиТЗЗ СЛФС од дана 26. октобра 2018.године

Састанак Тима за секундарну и терцијарну здрасвтвену заштиту Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: Тим за СиТЗЗ СЛФС) одржан је 26. октобра 2018. године, упросторијама Републичке организације Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС) у Београду.
Састанку су присуствовали:
– др Јадранка Врањеш Боснић,
– др  Снежанa Гајић,
– Прим.др Мирослава Димитријевић,
– др Татјана Петровић,
– др Мирослав Станојевић,
– др Драгана Арсић,
– др Владан Станковић,
– др Мирјана Младеновић.
Након усвајања дневног реда Тим за СиТЗЗ СЛФС је упознат са закључцима заједничког састанка СЛФС и представника Лекарске коморе Србије, Стоматолошке коморе Србије, Фармацеутске коморе Србије и Српског лекарског друштва, на којем су председник  и потпредседнице СЛФС упознали присутне са законским оквиром који је претходио Предлогу вредновања и разврставања у платне групе и платне разреде, методологијом за разврставање и вредновање радних места, критеријумима којима се руководила радна група приликом разврставања, као и детаљном анализом предложених платних група са посебним освртом на критеријуме и законски опис 10. платне групе, као неприхватљиве за запослене здравствене раднике са високом стручном спремом. Члановима Тима је приказана презентација о платним групама и разредима.

Тим за СИТЗЗ се сложио са  Закључцима заједничког састанка: о сарадњи комора здравствених радника , СЛФС и СЛД  и потреби упућивања дописа Министарству здравља и премијерки РС са захтевом:
         – Да се др медицине/стоматологије разврста у 11. Платну групу са почетним коефицијентом 5,55.

– Да се др медицине/стоматологије специјалиста разврста у 12. Платну групу почевши од коефицијента 6,50, па све до последњег платног разреда.

Тиму за СиТЗЗ СЛФС су представљени резултати спроведене пилот анкете о  информисаности, ставовима и очекивањима чланова СЛФС везаним за платне групе и платне разреде.
Закључено је:
Да је потребно анкету спровести у што више здравствених установа у Србији, а анкетом обухватити и оне лекаре, стоматологе, фармацеуте и здравствене сараднике, који нису чланови СЛФС.

У Београду, дана 5. новембра 2018. године.

Потпредседница
Синдиката лекара и фармацеута Србије