Извештај са састанка Тима за СиТЗЗ СЛФС од 09.11.2017. године

Састанак тима за СиТЗЗ одржан је 9. новембра 2017. године, у просторијама синдиката у Београду.
Присутни:
Др Јадранка Врањеш Боснић, др Наташа Дрча (уместо др Снежане Гајић), прим. др Мирослава Димитријевић, др Весна Ђокић (ОБ Шабац уместо др Б. Радовановића), др Татјана Петровић, др Бобан Станојевић и др Драгана Арсић.
1. Након усвајања дневног реда и усвајања Извештаја са састанка тима за СиТЗЗ од 6. јуна 2017. године, тим за СиТЗЗ је упознат са мишљењем које је Заштитник грађана доставио Влади Републике Србије на нацрт Закона о запосленим у јавним службама. У том Мишљењу, Заштитник грађана је изнео озбиљне примедбе на нацрт Закона (од тога да су нека решења недоречена и непрецизна, до става да је различито уређивање плата тим нацртом Закона непотребно и неправедно. Након овог Мишљења Заштитника грађана, надамо се да неће доћи до усвајања оваквог Закона, који би битно погоршао наш положај.
2. Прочитали смо допис Тима за ПЗЗ и у целости га подржавамо. Сматрамо да је лоша организација, уз недостатак специјализованог кадра на свим нивоима здравствене заштите основни узрок проблема. Свесни те чињенице, мишљења смо да нам је јединство у синдикату неопходно и да се једино заједно можемо борити за побољшање статуса наше професије у целости. За почетак, предлажемо заједнички састанак оба наша тима (за ПЗЗ и СиТЗЗ), да се чујемо и уважимо без посредника.
Потпредседник СЛФС за СиТЗЗ
Др Јадранка Врањеш Боснић