Изборна скупштина СЛФС, 19.04.2019. године

У складу са чланом 18. Статута Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС), а на основу Одлуке Главног одбора СЛФС одржаног 15. марта 2019. године, заказујем и објављујем позив за
ИЗБОРНУ СКУПШТИНУ
СИНДИКАТА ЛЕКАРА И ФАРМАЦЕУТА СРБИЈЕ
која ће се одржати дана 19. априла 2019. године са почетком у 12:00 часова, у сали Општине Раковица, у Београду, ул. Мишка Крањца бр. 12 са следећим предлогом дневног реда:
1. Усвајање дневног реда са изменама и допунама;
2. Избор Председника СЛФС;
3. Избор Председника Скупштине СЛФС;
4. Избор Потпредседника Скупштине СЛФС;
5. Избор чланова Статутарне комисије СЛФС;
6. Избор чланова Надзорног одбора СЛФС;
7. Верификација нових чланова Главног одбора СЛФС.
Пријава делегата за Скупштину почиње у 10:00 часова на верификационом пулту који ће организовати чланови Евиденционе комисије којом приликом ће бити подељени црвени и зелени картони за гласање сваком делегату Скупштине.
Напомена:
У складу са чл. 18., чл.19., чл.20., чл.22., чл.23. и чл.28. Статута СЛФС као и чл.9., чл.10., чл.15., чл.19., чл.22., и чл.26. Правилника о поступку кандидовања, начину избора и опозива органа СЛФС за кандидовање у органе СЛФС, односно Председника (Потпредседника) Скупштине и Председника СЛФС потребно је да пристигне:
» За Председника СЛФС писани предлог најмање 5 (пет) Окружних организација, односно Градске организације Београда;
» За Председника и Потпредседника Скупштине СЛФС писани предлог најмање 3 (три) Окружне организације, односно Градске организације Београда;
» За чланове Статутарне комисије и Надзорног одбора писани предлози Окружних организација, односно Градске организације Београда;
» Члановима Главног одбора СЛФС, у складу чланом 19. ставом 3. Статута СЛФС и чланом 15. Правилника о поступку кандидовања, начину избора и опозива органа СЛФС, мандати се верификују на Скупштини. Писани предлози Окружних организација (Градске организације Београда) за чланове Главног одбора треба доставити у наведеном року, а број чланова на који Окружна организација има право да делегира у Главни одбор СЛФС се утврђује према одредби члана 19. ст. 2. Статута СЛФС.
Рок за подношење предлога Централној изборној комисији је најмање 10 (десет) дана пре одржавања Скупштине односно закључно са 9. априлом 2019. године.
Рок са предлогом допуне  дневног реда у складу са Пословником Скуштине СЛФС је најмање три дана пре одржавања Скупштине, односно најдаље до 16.04.2019. године у писаној форми.
У Београду, 28. март 2019. године
Овлашћено лице за заступање СЛФС и
Вршилац дужности Председника СЛФС
Др Тотх Ференц