Гостовање председника СЛФС на Радио Београду 2, 30. јануар 2017. године

Преузето са сајта радиобеоград.рс.

Нови закони из области здравства и убудуће ће допуштати допунски рад државних доктора у приватним амбулантама. Одкако је пре дванаест година уведена, могућност допунског приватног рада је стално у фокусу јавности, јер  се због дугог чекања у државним болницама, пацијенти  одлучују да доктора-специјалисту, истог код кога се лечe у државној болници, посете у  приватној амбуланти, где им се услуга брзо пружа.  Наравно, болесници, иако редовно уплаћују Републичком фонду  здравствено осигурање, ову услугу плаћају из џепа, чиме су принуђени да два пута плаћају исто лечење.

Да ли се оваквим решењима лекари  подстичу да пацијенте из државних болница преводе у приватну праксу, и какве су последице овакве регулације здравства, питамо др Радета Панића, председника синдиката лекара и фармацеута Србије и др Драшка Карађиновића, из удружења Доктори против корупције.

Аутор и водитељ емисије Речено и прећутано: Дијана Ивановић.

Емисију можете послушати овде: