Гостовање на Радију 1 РТВ, др Олга Влаов Жарков

Др Олга Влаов Жарков је испред СЛФС говорила на Радију 1 РТВ у емисији Рефлектор, 15.01.2018. године са почетком у 16:10 часова. Емисију можете послушати овде:

Емисија Рефлектор, 15.01.2018. године

Најава емисије Рефлектор, преузета са Фејсбук странице:
Скоро 80 одсто младих медицинара жели да оде из Србије, након школовања за које држава издваја милионе евра на годишњем нивоу – дупло мање него Немачка која међутим школује мање медицинског кадра. Док они увозе “готове” младе лекаре и медицинске сестре и техничаре, Србија остаје без истих – јер им требају и веће плате, и бољи услови за рад, и више поштовања њиховог рада и труда. А чини се да је овај последњи разлог најтеже надоместити у систему здравства. Шта о томе кажу млади лаборант Иван Калапати који већ пола године ради у Немачкој, свршени студент медицине Мирослава Шуша која посао тражи у Србији, млади медицинари који се обучавају да оду на рад у Немачку преко агенције Медицинска нега Серболаб. Преносимо и ставове Регионалнe лекарскe коморe Војводине, покрајинског Синдиката лекара и фармацеута Србије и Гранског синдиката за здравство и социјалну заштиту Независност. А чућете и истраживање prijemni.infostud.com према којем сви желе у медицинске школе а свега је 2 одсто огласа за послове годишње. Чекамо вас од 16:10 на Радио Нови Сад 1.
Емисију води новинарка Марија Марић.