Допис премијеру РС Ани Брнабић

Председник Владе Републике Србије
Ана Брнабић
Поштована,
Синдикат лекара и фармацеута Србије се обратио министру здравља 24. јануара 2017. године са захтевом за хитним састанком, износећи разлоге хитности  и наводећи део нагомиланих проблема.
СЛФС се поново 6. јуна 2017. године са истим захтевом обратио министру здравља и државном секретару проф. др Векићу, али до данас нисмо позвани на разговор иако су наведени проблеми присутни и даље.
Достављамо вам  оба захтева.
Сматрамо да игнорисање наведених проблема није у интересу ни Владе ни грађана, бећ је напротив  довело до још већих и новонасталих проблема и прети потпуном урушавању здравственог система. Молимо Вас да нас што хитније примите да Вам изложимо проблеме на примарном нивоу здравствене заштите и да заједнички покушамо да изградимо здравствени систем који би био добар и за грађане и за запослене у систему здравствене заштите.
Напомињемо да је СЛФС упутио Министарству здравља већи број дописа указујући на проблеме и предлажући решења, али жеља за сарадњом није била обострана.

Захтев за хитан састанак од 06. јуна 2017. године

У Београду, 25. август 2017. године