Записник са Телефонске седнице ГО СЛФС одржане 02.08.2019. године

Седница је започела 12.07.2019. г. у 12.01 ч. Седницу отвара Председница Главног одбора (у даљем тексту ГО) др Горица Ђокић која је седницу водила из канцеларије СЛФС-а. Сви телефонски разговори су вођени са аудио записом.
Пре читања предлога Дневног реда, Председница ГО је предложила утврђивање кворума. Укупан број чланова ГО износи 28, те се кворум за ради одлучивање утврђује на 15 чланова ГО. Након пријављивања присуства утврђено је да су на седници присутни и присуство потврдили вибером или телефонски 18 чланова Главног одбора и Председник СЛФС-а, као и да је 5 чланова ГО оправдано одсутно. Констатовано је да је на седници ГО присутно 18 од 28 чланова ГО, што значи да постоји кворум за даљи рад и одлучивање.
Приступа се раду ГО и пре усвајања предлога Дневног реда седнице, Председница ГО пита чланове ГО, да ли неко има предлог измене или допуне предложеног дневног реда. Др Ђокић предлаже да се дневни ред чија је једина тачка одлука о избору простора за седиште СЛФС-а, прошири за предлог одобравања трошкова авионског превоза за правницу синдиката Миљу Димитријевић, која ће заједно са Председницом ГО имати експозе о положају лекара у нашој држави на састанку ЦЕСИ-ја и Савета Европе у Палерму 19 и 20 Септембра.
За дневни ред са допуном гласало је:

ЗА
ПРОТИВ
НИЈЕ ГЛАСАЛО
14
3
Констатовано је да је дневни ред  са допуном усвојен већином гласова.
Потом се приступило првој тачки дневног реда , одабиру простора за седиште синдиката. Др Ђокић је навела да је обрађено 195 простора, прегледано више од 70 простора, што је и документовано од стране запослених у канцеларији и послато члановима ГО на увид. Др Панић је навео да су критеријуми при тражењу простора били да има велику просторију за састанке, могућност паркирања (тј. да паркирање није зонирано или да је у близини гаража) и да не буде преко 600 евра закуп. Затим да се води рачуна о односу цене и квалитета простора, локације у смислу повезаности и градског превоза.
Потом се водила дискусија о одабрана 4 простора који су са целокупном документацијом, сликама и видео материјалом дати путем електронске поште на увид члановима ГО, што је и поновљено током трајања седнице у вибер групи, након чега се приступило гласању.
Током дискусије и гласања коришћене су скраћенице:
» пословни простор на Врачару уписан је као Врачар
» пословни простор на Вождовцу уписан је као Маракана
» пословни простор на Палилули, уписан је као Палилула, и
» пословни простор на Вождовцу у Кумодрашкој улици уписан је као Кумодрашка
За доношење одлуке о новом седишту СЛФС-а чланови ГО су гласали на следећи начин:

ВРАЧАР
МАРАКАНА
ПАЛИЛУЛА
КУМОДРАШКА
11
3
2
1
Констатује се да је већином гласова донета одлука о пресељењу односно промени седишта СЛФС-а на локацију на Врачару.
У другој тачки је Председница ГО обавестила чланове ГО о службеном путовању у Палермо на седницу ЦЕСИ-ја и савета Европе. На наведеном састанку ће Председница ГО и правница СЛФС-а Миља Димитријевић изнети експозе о положају лекара у нашој држави. Др Ђокић је прецизирала да из сопствених разлога жели да плати трошкове пута за себе и трошкове смештаја за себе и правницу СЛФС-а, и да моли да се одобре средства за авионску карту за Миљу.
У дискусији која је уследила потом већина чланова ГО је инсистирала да пошто је реч о службеном путу као представницима СЛФС-а, обема буду плаћени трошкови.
Др Ђокић је поново инсистирала да тражи одобрење само за трошкове авио карте за правницу Миљу.
За одобрење трошкова авио превоза за Миљу Димитријевић, гласало је:

ЗА
ПРОТИВ
НИЈЕ ГЛАСАЛО
17
1
Констатујем да је једногласно усвојено одобравање трошкова пута у Палермо за Миљу Димитријевић правницу СЛФС-а.
Након изношења резултата гласања у електронској форми на увид члановима ГО, Председница ГО се захвалила члановима ГО на присуству и конструктивности, као и Миљи и Владици на помоћи око вођења седнице ГО и констатује да је седница ГО СЛФС-а завршена 02.08.2019. г. у 15:02 ч.
У Београду, 20.08.2019. г.
Председница ГО СЛФС
Др сци. мед. Горица Ђокић