Заказан ШТРАЈК у ОБ Краљево за 03.07.2018. године

Поштовани,
Колегинице и колеге, грађанке и грађани, бивши, садашњи и будући пацијенти, обраћам Вам се како мислим да доликује мени као првом међу једнакима у овој ситуацији.
Стојим пред Вама, својим именом, образом и главом, позивајући Вас у ШТРАЈК, 03.07. 2018. године од 10 до 11 часова, испред хируршког блока ОБ „Студеница“ Краљево.
Одлуку о потреби организовања штрајка упозорења са тенденцијом да прерасте у општу обуставу рада, донели су Извршни одбори струковних синдиката опште болнице. Штрајк заједно организују ОО Синдикат лекара и фармацеута Србије и Синдикат медицинских сестара и техничара Србије.
Захтев је повлачење правно и суштински ништавног Акта о процени ризика на радним местима у ОБ „Студеница“ Краљево и аката проистеклих из истог (анекса уговора о раду).
Хвала Вам на стрпљењу, јер месецима већ постоје изражени захтеви већине запослених за оваквом акцијом, али смо у складу са потребом за мирним решењем колективног радног спора покушали све што је било у нашој моћи да уразумимо послодавца да повуче Акт. На жалост, без неких резултата. Сада, да објаснимо да нисмо спремни да дозволимо да будемо експериментално заморче у Србији, да нисмо спремни да својим именом и капацитетом стојимо иза незаконски донесених аката и да све ово морамо због наших пацијената, а потом и нас и наших породица.
Сложно, заједно, масовно, са намером да својим примером покажемо Србији и региону да МОЖЕ!
Увек Ваш
Раде Панић