Др сци. мед. Горица Ђокић

Gorica Đokić, rođena 27.04.1967g. u Požegi.

Obrazovanje: Osnovnu i srednju školu sam završila u Beogradu odličnim uspehom (Vukova diploma). Diplomirala sam na Medicinskom fakultetu u Beogradu 1992g. prosečnom ocenom 8,50 (osam i 50/100). Specijalizaciju sam započela 1994g., a specijalistički ispit položila 1998g. u Klinici za neurologiju i Klinici za psihijatriju Vojnomedicinske akademije (najvišom ocenom). Odbranila sam magistarsku tezu iz neuronauka, 2001g i doktorsku tezu iz neurologije i psihijatrije 2018g. Master iz Psihofarmakologije Neuroscience Educational Institute San Diego, California, Profesora Stephena Stahla sam završila 2018g. Posedujem formalno obrazovanje iz doplera krvnih sudova vrata i neformalno obrazovanje iz oblasti neuroradiologije (VMA- dr Dulić, dr Bjelovuk) i neurofiziologije (doc. dr Mira Tomović i prof. dr Stevan Petković).

Profesionalno iskustvo: Tokom stručnog rada sam bila zaposlena u Klinici za neurologiju VMA, Specijalnoj bolnici za prevenciju i lečenje cerebrovaskularnih oboljenja “Sveti Sava “u Beogradu, a od 1999g. u Institutu za neuropsihijatrijske bolesti “Dr Laza Lazarević“ u Beogradu. Osnivač sam i vlasnik Specijalističke ordinacije Meliora Medica od februara 2022g. Bila sam stručni konsultant za oblast neurologije Klinike Anlave, i bolnice Aurora. Stručni sam saradnik većine medijskih kuća. Imam 11g iskustva u rukovođenju (Koordinator centra za naučno-istraživački rad, Pomoćnik direktora za nauku, naučno-istraživačku i obrazovnu delatnost i Pomoćnik Direktora za razvojne programe u zajednici, Šef kabineta za naučno-istraživački rad). Tokom rukovođenja timom za razvojne programe u zajednici Klinike Laza Lazarević realizovani su programi zaštite mentalnog zdravlja u zajednici, Nacionalni program prevencije suicida, projekti EU iz oblasti zaštite mentalnog zdravlja u zajednici, projekat “I ja vežbam u Lazi” sa postavljanjem teretane za pacijente u klinici, projekat Centra za praćenje metaboličkih efekata lekova, saradnja sa Pregovaračkim timom MUPa Srbije, saradnja sa lokalnom samoupravom (klinika, centar za socijalni rad-lokalna samouprava-primarna zdravstvena zaštita), saradnja sa udruženjima “Herc”, “Srce”, ”Duša”, ”Prostor”, projekat “Otvorenih vrata” Klinike Laza Lazarević, projekat “Linije od 2-3” klinike i postavljanje temelja za Centar za mentalno zdravlje “Lazina kuća od srca”. Preko moga web site-a www.neurogoga.wordpress.com, se obavljaju pro-bono stručne konsultacije i daju stručni saveti pacijentima iz čitavog sveta sa preko 400 hiljada korisnika. Moj TikTok nalog @neurogoga je edukativna platforma iz oblasti neurologije i psihijatrije sa preko 40 hiljada pratilaca. Više od jedne decenije sam predavač po pozivu u zemlji i inostranstvu iz oblasti neurologije, neuropsihofarmakologije i graničnih neuropsihijatrijskih disciplina. Tri godine sam bila zadužena za program edukacije lekara opšte medicine u Srbiji za rano prepoznavanje demencije (organizator Novartis u saradnji sa Ministarstvom zdravlja Republike Srbije). Dugi niz godina organizator KME (stručni sastanci, kursevi, kongresi) u Klinici Laza Lazarević, organizator gostovanja inostranih predavača. Od 2012g-2017g sam izabrana za Ambasadora Evropskog Koledža za Neuropsihofarmakologiju (ECNP) za Srbiju čime sam otvorila put za naučni angažman za preko 100 mladih naučnika iz Srbije putem organizovanja ECNP Seminara, upućivanja u ECNP Oksfordsku školu za neuropsihofarmakologiju, ECNP škole za dečju i adolescentnu i gerijatrijsku neuropsihofarmakologiju (Venecija), ECNP Workshop u Nici, kao i internship programe..

Međunarodni sam mentor iz oblasti neuropsihofarmakologije na nivou ECNPa. U target expert grupi sam za demenciju ECNPa. Aktivno sam učestvovala u izradi i promociji Neuroscience based Nomenclature (dostupna i kao app), kao i ECNP Medicines Chest programa. Stalni sudski veštak sam za oblast medicine – uža specijalnost neurologija. Mentor sam za specijalizacije iz oblasti neurologije i gerijatrijske psihijatrije. Recenzent sam za časopis “Progress in Neuropsychopharmacology & Biological Psychiatry”. Stručni koordinator sam projekta WeCare – zaštite mentalnog zdravlja zdravstvenih radnika u koji je uključen i SLFS.

Sindikat lekara i farmaceuta Srbije (SLFS): član sam SLFSa od 2007g. U svojoj sindikalnoj karijeri sam bila: predsednica OO SLFSa Laza Lazarević, član Izvršnog odbora SLFSa, član Glavnog odbora SLFSa, predsednica Gradske organizacije Beograda, predsednica Glavnog odbora SLFSa, a na poslednjoj Skupštini sam izabrana za Predsednicu SLFSa.

Veštine: Posedujem aktivno znanje engleskog jezika i početno znanje nemačkog jezika. Ulažem veoma veliki trud da naučim mađarski jezik. Koristim sve standardne i većinu specifičnih (Excel, SPSS i dr.) kompjuterskih programa. Posedujem veštine izgradnje tima, sposobnosti za posredovanje, koristim deeskalacione tehnike, sposobna sam za rad pod pritiskom, donošenje odluka, upravljanje vremenom, i kreativnost.

Objavila sam oko 90 naučnih i stručnih radova i koautor sam dve knjige iz oblasti psihijatrije, jedne knjige iz oblasti demencije i jedne knjige iz oblasti neurologije i psihijatrije.

Reference: http://www.sindikatlfs.rs/wp-content/uploads/2023/12/reference.pdf