Синдикат лекара и фармацеута захтева већу заштиту здравствених радника

Београд/Краљево – Синдикат лекара и фармацеута Србије захтавао је од представника Кризног штаба за сузбијање  заразне болести Ковид-19, Министарства здравља и државног руководства да без одлагања спроведу све мере заштите здравственог особља и обезбеде опрему за личну заштиту свим здравственим радницима, без изузетка.Од надлежних се посебно тражи да не подлежу дискриминаторним обрасцима приликом обавештавања јавности о случајевима када здравствени радници обољевају од Ковида 19.

У саоптштењу се такође истиче да лекари и медицинско особље у Србији носи лавововски део посла, често без потпуне и адекватне заштитне опреме, у збрињавању оболелих грађана али и својих колега, јер према сазнањима овог синдиката,сваки шести заражени је здравствени радник.Ако не заштите лекаре и медицинске сестре неће бити здравих да лече, што доводи до најгорег проблема и сценарија,наводи се у саопштењу Синдиката лекара и фармацеута Србије достављеном Гласу западне Србије, које је потписала др неуролог Горица Ђокић,председница Главног одбора овог синдиката.

ГЗС

Преузето са сајта glaszapadnesrbije.rs: http://www.glaszapadnesrbije.rs/786209/Sindikat-lekara-i-farmaceuta-zahteva-vecu-zastitu-zdravstvenih-radnika/