Примедбе на капитациону формулу за изабране стоматологе

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
ул. Немањина бр. 22 – 26
11 000 Београд

за

Јединицу за координацију пројекта
Други пројекат развоја здравства Србије

Подносилац: Тим за Примарну здравствену заштиту Синдиката лекара и
                                             фармацеута србије из Београда, ул. Јове Илића бр. 55, који
                                             заступа др Славица Софронић, потпредседница Синдиката
                                             лекара и фармацеута Србије

ПРЕДМЕТ: Примедбе на капитациону формулу за изабране стоматологе ____________________________________________________________________

Поштовани,

Синдикат лекара и фармацеута Србије Вам се обраћа са примедбом на најављени модел плаћања у примарној здравственој заштити и капитациону формулу за обрачун варијабилног дела плате изабраних лекара дечије и превентивне стоматологије.

Капитациона формула која се односи на изабране докторе за дечију и превентивну стоматологију, може да се примени само за докторе стоматологије, који раде са популацијом старости од 1 до 14 година.

Докторима стоматологије, који раде у дечијој и превентивној стоматологији са популацијом старијом од 14 година (деца и омладина, ученици средњих школа), не може се израчунати капитациона оцена из разлога непостојања параметара за израчунавање квалитета рада, који носи 60% капитационе оцене.

Од 10 наведених показатеља квалитета за област рада изабраног лекара у дечијој и превентивној стоматологији, само један се односи на децу са навршених 14 година.

Синдикат лекара и фармацеута Србије зато предлаже следеће:

Да се докторима стоматологије, којима се из наведених разлога не може израчунати капитациона оцена, додели оцена 5, као и другим докторима који не улазе у капитацију.

У Београду, дана 24. јануара 2019. године.

Подносилац
Тим за Примарну здравствену заштиту