Podcast Pitajte Đuru: Džaba nam nove bolnice kada u njima nema ko da radi

Iz Srbije odlaze najbolji zdravstveni radnici, stručnjaci, specijalisti i subspecijalisti u čije je školovanje država ulagala preko 15 godina. Zbog svega toga se pribegava urgentnim specijalizacijama na uštrb znanja. Nema ni ostalih kadrova dovoljno, ali zato nemedicinskog osoblja ima previše.

Zaposleni u zdravstvu sami kupuju mantile i klompe, a zimus će u bolnice dolaziti u civilnim odelima jer je pitanje hoće li biti grejanja u bolnicama.

Kao što ne znamo koliko smo vakcina kupili i koliko smo ih platili, ne znamo ni koliko ih ima koje ćemo baciti jer im je istekao rok.

Danica Grujičić je nova ministarka zdravlja iako je sklona teorijama zavere i izjavama da samo veruje u rusku vakcinu. Ona neće rešiti goruće probleme u zdravstvu jer novca u budžetu nema. Dokaz za to je zakidanje toplog obroka i regresa zaposlenim sa najnižim platama.

Na mestu predsednika lekarske komore je čovek koji je bio u sudskom procesu zbog smrti pacijentkinje u privatnom sektoru.

U Srbiji je 60% direktora bolnica u vd stanju da bi ministar zdravlja mogao da ih kontroliše i njima manipuliše.

Srpsko zdravstvo ne treba privatizovati jer građani nemaju novca za lečenje. U Srbija je sumnjivom privatizacijom sistemski uništeno banjsko lečenje, sportska i medicina rada.

Gost Dr Rade Panić, Predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Srbije