Писмо подршке штрајку радника из Вијетнама

Синдикат лекара и фармацеута Србије пружа пуну подршку штрајку радника из Вијетнама, ангажованих на изградњи кинеске фабрике гума Линглонг у индустријској зони у Зрењанину.

Штрајк је, како се наводи у јавним саопштењима, започет због нехуманих услова рада и смештајних капацитета у којима радници бораве, али и због отказа колеге који је јавно говорио о лошим условима под којима раде. Све до сада изнете чињенице, познате јавности, указују на урушавање радних, али и  основних људских права и слобода.

Како је сваком синдикату основни задатак заштита и побољшање услова рада и заштита достојанства запослених, сматрамо да као синдикат  не смемо остати неми на овакав третман запослених у било којој области рада, запослених било које националности и вере, због чега гласно пружамо подршку и солидарност радницима у Зрењанину.

Овом приликом позивамо институције да се активирају у зонама својих надлежности.

Позивамо и колеге и грађане да не остану неми, необавештени. Покажимо солидарност и активизам, помозимо свако из своје сфере деловања и у складу са могућностима.

Упућујемо све заинтересоване да се за детаљније индормације јаве Зрењанинском социјалном форуму: bane.markus@gmail.com, tara.rukeci@gmail.com.

Солидарност без компромиса!

Београд, 18.11.2021. године.