ОТВОРЕНО ПИСМО ГРАЂАНИМА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

Синдикат лекара и фармацеута Србије сматра да је здравствена ситауција у држави алармантна! Страдају грађани, страдају здравствени радници, страдају млади, нико није заштићен с обзиром на неко лично својство. Морамо сами себе штитити.

– Грађани потребна нам је ваша помоћ! –
Потребни сте нам за превенцију и заштиту
Носите маске, одржавајте физичку дистанцу, перите руке

Мере које се касно уводе, политизација сваке могуће активности, дихотомија информација и нетранспарентност су нас довели до ивице.

Док год буде битно хвалити се са оним „шта је урађено“, и стављати у први план политику, сви смо на једном истом респиратору.

Морамо бити свесни да данас нема назад, нема виртуелне реалности, нема UNDO, нема премотавања, реклама, већ један РЕАЛНИ филм који се снима у садашњем времену, без написаног сценарија. Будимо држава у којој су грађани и здравствени радници, лекари и пацијенти написали ,„српски сценарио“, са срећним крајем. Морамо да бранимо наше здравље и здравље наших најмилијих.

Рачунамо на појединца, на његову савест и личну одговорност!

Рачунајте на нас! Уморни смо, исцрпљени, али не одустајемо. Ту смо сваки дан и ноћ.

Разумите, не вређајте и не нападајте лекаре и медицинске сестре, вишегодишње урушавање здравственог система је проблем, број тестова су проблем, нису „лаборанти“ проблем, имамо стручност, проблем су директиве, политичке одлуке за време овакве епидемије су проблем, манипулација информацијама је проблем. Много је проблема. Будимо решење заједно.

Грађани и струка.
Права струка. Она на фронту.
На измаку смо снаге. Не можемо ово без вас.
Људи испред политике. Живот испред политике.
Чувајте себе да сачувате ваше ближње.
Чувајте нас, да сачувамо вас.

Синдикат лекара и фармацеута Србије
председница Главног одбора СЛФС,