Отворено писмо Главног одбора Синдиката лекара и фармацеута Србије председнику Републике Србије господину Александру Вучићу

Поштовани господине Председниче,

Ваше обраћање поводом изјаве др Панића, председника Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: СЛФС) смо схватили веома озбиљно!

Разлика у мишљењима не значи аутоматски напад на државу или власт.

СЛФС чине лекари ове државе који не штеде себе да би помогли свом народу. Највећи део чланова Главног одбора  СЛФС, као и већина наших чланова ради или је радило и радиће поново у „црвеним зонама“.

Многи од нас су и оболели, а неки су и преминули од ове пошасти.

Наша истина је истина са терена, огољена, оно што смо видели својим очима и у очима наших пацијената, оно у чему смо радили и са чиме смо радили.

Од почетка епидемије смо упоредо радили и писали Кризном штабу, Министарству, Влади Републике Србије, молили, захтевали, предлагали, а све са циљем да спасемо наш народ и наше колеге.

А онда смо и проговорили, јасно, храбро, јер то дугујемо нашим пацијентима, нашем народу, који у овој ситуацији нема никог другог осим нас. И ми смо свесни тога.
Једино што ми одбијамо да будемо „пук који више не постоји“.

У Београду, 29.11.2020. године

Главни одбор