Одлуке са седнице Главног одбора СЛФС од 14.06.2019. године

На седници Главног одбора Синдиката лекара и фармацеута Србије (у даљем тексту: ГО СЛФС) одржаној у просторијама Републичке организације СЛФС у ул. Јове Илића бр. 55 у Београду, дана 14.06.2019. године донете су следеће
ОДЛУКЕ
1. Усваја се предлог измена и допуна дневног реда.
2. Усваја се дневни ред са предложеним изменама и допунама.
3. Усваја се записник са претходне седнице ГО СЛФС.
4. Усваја се замена за члана у ГО СЛФС – уместо др Мирослава Јовановића се верификује мандат новом члану, др Славици Софронић.
5. Раскида се Уговор о консултантским пословима са др Светланом Петровић Ђорђевић.
6. Усваја се Финансијски план за 2019. годину уз давање обавезе Надзорном одбору СЛФС да у року од месец дана изврши његову евентуалну корекцију.
7. Усваја се план рада и предлог стратегије развоја СЛФС који је изнео Председник СЛФС.
8. Усвајају се Извештаји др Ференц Тота, потпредседника СЛФС задуженог за примарну здравствену заштиту и др Ивана Цветковића, потпредседника СЛФС задуженог за секундарну и терцијерну здравствену заштиту.
9. Заказује се Редовна скупштина СЛФС за 4. октобар 2019. године.
10. Одобрава се Председнику СЛФС да у консултацији са адвокатском канцеларијом Субашић покрене кривичну пријаву против актера нетачног приказивања репрезентативности СЛФС у спору са Министарством здравља РС.
11. Одобрава се Председнику СЛФС да у консултацији са адвокатском канцеларијом  Субашић  евентуално  покрене кривичну пријаву против  НН лица  из Министарства здравља РС због изношења апсолутно неистинитих информација на  званичном  сајту Министарства  здравља РС.
12. Одлаже се допунска тачка дневног реда у вези прековременог рада запослених до следеће седнице.
13. Одобравају се  трошкови  службеног  путовања (пут, смештај и дневнице) у Брисел др Горици Ђокић, ради присуствовања састанку Председништва ЦЕСИ-ја.
Констатује се:
– Одбацује се предлог за члана ГО СЛФС, достављен од стране Браничевског округа  због непотпуне документације.
– Неопозива оставка др Радета Панића на место члана ГО СЛФС, због избора у функцију председника СЛФС.
– да није дошло до повреде радне дисциплине од стране запослене Драгане Стојчић Стајкић.
Налаже се:
– Окружној  организацији  СЛФС  Рашки  округ  да  до  следеће  седнице ГО  СЛФС  предложи  члана  ГО СЛФС који ће заменити др Радета Панића.
– Надзорном  одбору  СЛФС  да  у  року  од месец  дана изврши евентуалну   корекцију  Финансијског  плана  за 2019.годину.
У Београду, дана 02.07.2019. године
Председница