Lekar dobio na sudu direktorku DZ Kuršumlija

Primarijus doktor Tomislav Arsenijević, koji je zaposlen kao radiolog u kuršumlijskom Domu zdravlja tužio je Uraniju Petrović, direktorku ove zdravstvene ustanove za duševni bol, a sud je odlučio da je u pravu. Presuda je pravosnažna i na ime duševnog bola Petrović mora Arsenijeviću da plati 200.000 dinara.

DZ Kuršumlija

Tužba se odnosi na izjave Uranije Petrović u pojedinim medijima bliskim SNS vlasti da je Arsenijević uznemirio javnost kada je govorio da je oboleo od Kovida-19 i da, kako je ona tvrdila prošle godine kada je on imao koronu, ne govori istinu. I ne samo to, već je Petrović podnela krivičnu prijavu protiv Arsenijevića i to baš u vreme dok je on bio na lečenju u niškom Kliničkom centru.

Imao je teške simptome i, kako kaže, jedva je ostao živ, nakon što mu je prisustvo virusa potvrđeno i testiranjem 8. aprila 2020. godine. Ta njena krivična prijava je odbijena, a onda je Arsenijević, kada se oporavio od Kovida-19 presavio tabak i tužio Petrović.

– Delimično sam zadovoljan presudom, jer sam tražio mnogo višu novčanu kaznu. Znate, bilo je zaista teško boriti se sa ovom bolešću i pritom razmišljati o krivičnoj prijavi koja vam je podneta bez ikakvog osnova. Ja sam prošao pakao koji ne želim da iko prolazi, a za sve je kriva Petrović koja me već godinama ganja jer iznosim istinu o njenim nepravilnostima u radu – kaže prim. dr Tomislav Arsenijević.

Presude Apelacionog suda u Nišu i Osnovnog suda u Kuršumliji

Priseća se da je tada samo ukazivao na simptome virusa i tvrdio da je zaražen, a ona je ignorisala njegovo stanje.

Inače, Arsenijević je do sada po osnovu raznih tužbi desetak puta na sudu dobio Petrović.

Preuzeto sa sajta direktno.rs: https://direktno.rs/vesti/srbija/365981/kursumlija-dom-zdravlja-uranija-petrovic-tomislav-arsenijevic.html