Контрасти: Када поклон лекару није мито? – Al Jazeera Balkans

Преузето са Youtube канала Al Jazeera Balkans: https://www.youtube.com/channel/UC_yXEx3-Gk5drg9qhPzSQSg

Недавно усвојене измене Закона о здравственој заштити у Србији донеле су неке новине, које би требале олакшати живот пацијентима, али једна је последњих дана изазвала највише пажње. Реч је о одредби да медицински радници у Србији смеју примити од пацијента неновчани поклон чија појединачна вредност не прелази 23 еура, а укупна вредност не прелази просечну нето плату од 54.521 динара, односно близу 460 еура, колико је износила у јануару. О дилеми је ли реч о антикоруптивној мери или потезу који легализује корупцију, како тврде неки критичари, разговарамо са др Радетом Панићем, председником Синдиката лекара и фармацеута, и Ђурицом Станковом, председником Савеза удружења пацијената Србије.
Уредник и водитељ емисије: Милорад Весић.