Извештај са састанка Тима за СиТЗЗ, 05.05.2016.

Састанак тима за СиТЗЗ одржан је 5. maja 2016. године, у просторијама синдиката у Београду.
Присутни:
др Јадранка Врањеш Боснић, др Снежана Гајић, Прим.др Слободан Ђурић, др Жана Ерић, др Драгана Арсић, др Мирјана Младеновић, др Бобан Станојевић, и др Мирослав Станојевић.
1. Након усвајања записника са састанка одржаног 29. Јануара 2016. године и усвајања дневног реда, тим за СиТЗЗ је уз примедбе на поједине чланове предлога Пословника о раду Тима за СиТЗЗ прихватио Пословник (уз потребу верификације коначне верзије).
2. Везано за Закон о систему плата у јавном сектору, чланови тима за СИТЗЗ су се сложили да би полазна основа требало да буде сагледавање садашњих позиција основних коефицијената у понуђеним платним групама и разредима ( *табела у прилогу ), с тим да доктори медицине, доктори стоматологије и дипломирани фармацеути ( почетници ) би ттребало да буду сврстани у 11. Групу. Договорили смо следеће задатке: да сваки члан Тима за СИТЗЗ покуша поставити гране занимања ( интернистичке, хируршке, психијатрија) на положај који сматра адекватним.
Наш став је и даље да се плате руководиоца у здравству уређују само посебним додацима, а никако кроз платне групе и разреде.
3. Једна од тема састанка тима за СИТЗЗ је прековремени рад, у условима недостатка здравственог кадра, посебно специјализованог – који регулише Закон о здравственој заштити чланом 77. Проверити начин организовања здравствене заштите уз организацију прековременог рада у установама на секундарном и терцијарном нивоу.

13.05.2016. године
Потпредседник СЛФС за СиТЗЗ
Др Јадранка Врањеш Боснић
Записник можете преузети овде:

word4Извештај са састанка Тима за СиТЗЗ, 05.05.2016.