Извештај са састанка Тима за ПЗЗ СЛФС, 03.06.2016.

Састанак Тима за ПЗЗ СЛФС одржан је 03. јуна 2016. године у просторијама синдиката у Београду. Састанку су присуствовали:
1. Др Славица Влаисављевић
2. Др Милица Николић Урошевић
3. Др Светлана Обрадовић
4. Др Клара Хармати
5. Др Богданка Пушић
6. Др Весна Пантелић
7. Др Нада Бојанић
8. Др Јасмина Јевтић
9. Др Тања Ђорђевић
Тим за ПЗЗ СЛФС донео је следеће закључке:
1. Да се на сајту СЛФС поставе одговори РФЗО и повереника везаних за попуњавање образаца бр.1 и бр.4 у оквиру Правилника о утврђивању здравствене способности физичких лица за држање и ношење оружја. Такође, Тим сматра да би СЛФС требало да у складу са наведеним одговорима упути писмо директорима домова здравља позивајући се на ова два акта.
2. Чланови Тима и даље не одустају од раније заузетог става да у оквиру Коефицијената платних група и платних разреда лекари не смеју бити испод XI платне групе, односно у XI платној групи би били доктори медицине, а у XII платној групи доктори специјалисти и субспецијалисти.
Чланови Тима су формирали радну групу за платне разреде, која би требала са радном групом Тима за секундарну и терцијарну заштиту направи предлог који би био изнет ГО СЛФС и упућен надлежним институцијама. Чланови испред Тима за ПЗЗ СЛФС су:
1. Др Славица Софронић
2. Др Милица Николић Урошевић
3. Др Богданка Пушић
3. Поводом започињања примене ИЗИС-а чланови Тима су добили информације са терена и обавештени су о свим проблемима које са собом носи овај пројекат. Очекивало се да ће увођење информационог система поједноставити рад, али искуство са терена говори сасвим супротно, проблеми су многобројни и различити од града до града (потпуно различити начини заказивања, неповезаност здравствених установа, огроман број проблема и питања на која немамо одговор). Оно за шта се Тим залаже је јединствени распоред термина за све установе на примарном нивоу здравствене заштите и амбуланте на секундарном и терцијарном нивоу.
4. Да се упуте дописи Министарству здравља и РФЗО са констатацијом да се у периоду коришћења годишњих одмора појављује проблем да нема ко да пружа услуге осигураницима чији изабрани лекар користи годишњи одмор. Пошто смо више пута указивали да је неопходно одредити максималан број опредељених пацијената по једном лекару и по том питању ништа није предузето, сада долазимо у ситуацију да лекар који је већ пребукиран својим пацијентима не може у редовно радно време пружати услуге пацијентима других лекара.

17. јун 2016. године
Потпредседник СЛФС за ПЗЗ
Др Славица Софронић
спец. медицине рада